Частка непрацюючих кредитів зросла вперше за три роки, головним чином – через знецінення гривні до долара.
Частка непрацюючих кредитів загалом по банківській системі, за підсумками січня – березня, зросла на 0,6%, до 48,9%. Про це у вівторок, 12 травня, повідомив Національний банк.
“Вперше з початку 2017 року зросла частка непрацюючих кредитів у позиках, виданих населенню, але, в основному, через ефект девальвації”, – наголошується в опублікованому квартальному банківському огляді.
При цьому чисті гривневі кредити населенню на 3,2% за квартал і на 26,6%, порівняно з тим же періодом 2019 року.
“Темпи зростання кредитів населенню в I кварталі сповільнилися через зниження попиту з боку позичальників і зростання ризиків для кредиторів на тлі карантинних заходів, а ставки зберігалися на рівні близько 34% річних”, – пояснили в Нацбанку.
Чисті гривневі кредити бізнесу зросли на 3,6%, в тому числі в березні – майже на 9%. В цілому валютні кредити скоротилися за квартал майже на 7%, частково – через конвертацію в гривневі.
“Зростання гривневих кредитів сталося через сезонність і бажання бізнесу зменшити зобов’язання за валютними кредитами на тлі девальваційних очікувань”, – вважають в НБУ.
Нагадаємо, за підсумками 2019 року кредити на споживчі потреби населення зросли майже на третину – на 31%. Також на 13,4% зросли обсяги кредитування на купівлю нерухомості.
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
Источник: www.ua.korrespondent.net