Ажіотаж навколо валютного ринку регулятор пояснює панікою через коронавірус і проблемами з доставкою валюти.
З початку минулого тижня українці купили 300 млн доларів. Про це повідомив заступник голови Національного банку Олег Чурій у вівторок, 17 березня.
“З початку минулого тижня і до цього понеділка, це 5 робочих днів… населення купило 300 млн доларів”, – сказав він.
Заступник голови Нацбанку уточнив, що загальний попит склав 2,1 млрд. “Велика частина валюти була куплена українськими компаніями, які купували цю валюту для оплати за імпортними контрактами, а також для платежів за борговими зобов’язаннями”, – сказав він.
Чурій додав, що НБУ має достатньо резервів для підтримки ринку. Він зазначив, що регулятор повністю задовольняє попит від учасників ринку, а до кінця дня не залишається невиконаних заявок.
“НБУ не розглядає введення будь-яких обмежень… Введення обмежень матиме негативний ефект”, – додав заступник голови НБУ.
За його словами, основною причиною девальвації гривні стали панічні настрої, викликані епідемією коронавірусу.
“Основна причина девальвації – це, безумовно, панічні настрої, викликані коронавірусом і світовою кризою, що розгортається у світі… Але з іншого боку ми, як НБУ, завжди готові підтримати ситуацію як на валютному ринку, так і підтримати ліквідність банківської системи”, – підкреслив Чурій.
Також він зазначив, що зараз резервний фонд НБУ знаходиться на достатньому рівні – 25 млрд доларів.
Чурій нагадав, що минулоріч НБУ зміг викупити в резерви майже $8 млрд, а цього року використовує їх для згладжування коливань, коли гривня послаблюється, і після активних інтервенцій на підтримку гривні в останні два тижні в цілому з початку року від’ємне сальдо їх склало “трохи менше $1 млрд”.
Також Чурій зазначив, що на сьогоднішній скачок на валютному ринку вплинули проблеми з доставкою валюти в Україну в умовах введених через коронавірус транспортних обмежень і спрогнозував поліпшення ситуації.
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentne
Источник: www.ua.korrespondent.net