Україна приречена. Politico про Північний потік-2

Видання відзначають перемогу Володимира Путіна в битві за Північний потік – 2, яка завдала удару не тільки по Україні, але і по всьому Заходу.

Після того, як США і Німеччина без участі України остаточно домовилися про запуск російського газопроводу Північний потік-2, весь світ продовжує підраховувати негативні наслідки для нашої держави.

Американське видання Politico відзначає перемогу президента Росії Володимира Путіна у війні за Північний потік-2, але що ця перемога означає для України і всього Заходу?

Росія – менша загроза для США

Після того, як Джо Байден відмовився вводити подальші санкції проти Північного потоку-2, до кінця серпня газопровід буде добудований. Politico задається питанням, що Росія буде робити після цього?

“Цілком ймовірно, що Україна, яка з 2014 року перебуває в стані війни і позбавлена ​​через цей газопровід навіть мінімального контролю, який вона колись мала над Росією, тепер приречена. Менші за розміром сусідні з Росією країни-члени НАТО також справедливо побоюються, вкотре запитуючи, наскільки насправді надійні засоби стримування альянсу. І не без підстав”, – зазначає видання.

Безумовно, російського президента підбадьорило завзяте ігнорування Німеччиною різкої критики, висловлюваної щодо будівництва газопроводу Польщею і країнами Балтії, не кажучи вже про те, що Байден нещодавно дав зрозуміти, що для безпеки США Росія представляє меншу загрозу, ніж Китай, впевнені в Politico.

EPA

Джо Байден дав зелене світло Північному потоку-2

Колишні чиновники вказують на залізний закон стримування НАТО: Росія не буде атакувати східний фланг альянсу, поки там перебувають американські солдати – читайте: німецькі, британські або французькі не матимуть значення. З відходом колишнього президента США Дональда Трампа американські війська влаштувалися тут надовго. Тому до чого здіймати такий галас?

Шанс для Путіна

У Politico згадують книгу адмірала Джеймса Ставрідіса 2034: Роман про наступну світову війну, опублікованій на початку 2021 року. У ній описується початок війни між США і Китаєм.

Війна між США і Китаєм, ймовірно, поглине, якщо не весь економічний і військовий потенціал Штатів, то його більшу частину, зазначає видання. Отже, Америці буде не до забезпечення стримування в Європі.

“І з цієї причини такий конфлікт дав би Путіну таку бажану можливість компенсувати поразку Росії в кінці холодної війни в 1991 році. Чи спалахне взагалі конфлікт між США і Китаєм, звичайно ж, залишається невідомим. Але не можна відкидати, що існуюче сьогодні суперництво між ними може перерости в масштабний конфлікт, оскільки дуже малоймовірно, що будь-яка зі сторін буде в значній мірі готова поступитися владою”, – констатує видання.

EPA

Перемога Путіна в битві за Північний потік – 2 завдала удару по здатності НАТО стримувати противника. Перемогло угодовство – але останнє слово залишатися за ним не повинно. Замість цього країни Європи повинні запобігати майбутнім атакам, діючи на двох рівнях: по-перше, європейські держави повинні чітко продемонструвати Путіну, що вони готові відключити Росію від міжнародної міжбанківської системи SWIFT, глобальної мережі, що полегшує міжнародні банківські транзакції, штаб-квартира якої розташована в Бельгії. По-друге, європейцям слід переглянути можливість об’єднання і розширення своїх ядерних арсеналів у вигляді європейських сил і засобів стримування, розміщених в рамках НАТО.

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *