Угоди щодо скорочення видобутку нафти буде недостатньо для зростання цін через триваюче падіння попиту, вважають аналітики.
Угода ОПЕК+ зі скорочення видобутку нафти не змогла заспокоїти побоювання на ринку щодо різкого падіння світового попиту. Як пише Reuters у понеділок, 13 квітня, внаслідок цього сировинні валюти знизилися до безпечних долара та ієни.
Так званими барометрами ринкового ризику вважаються новозеландський і австралійський долар. Американська валюта зросла відносно них, а це значить, що інвестори все ще стурбовані прогнозами щодо попиту на сировину. Ієна зросла до долара на 0,52%, до 107,90.
Аналітики Goldman Sachs вважають, що рішення ОПЕК+ щодо скорочення видобутку нафти буде недостатньо для зростання цін.
Експерти відзначають, що будь-якої угоди буде недостатньо, аби компенсувати різке падіння попиту, що вже відбувається.
Аналітики банку, як і раніше, очікують, що ціни на сировину падатимуть у найближчі тижні, оскільки через зниження попиту, викликаного поширенням коронавірусу і пов’язаних з ним обмежень, нафтосховища заповнюються занадто швидко.
Як відомо, підсумкова угода ОПЕК+ передбачає скорочення видобутку нафти не на 10 млн барелів на добу, а на 9,7 млн через позицію Мексики. Також на 300 тисяч менше буде скорочення протягом усіх етапів дворічної угоди.
Мехіко погодилося зменшити видобуток на 100 тисяч барелів на добу, а ще 250 тисяч барелів скоротять США.
Відразу після затвердження угоди ціни на нафту підскочили, але незабаром почали падати. Зараз Brent торгується нижче 31 долара за барель.
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
Источник: www.ua.korrespondent.net