Якщо іранська влада зважаться помститися США, їх чекає "велика відплата" з боку Вашингтона.
Президент США Дональд Трамп вважає, що Вашингтон має право завдавати ударів по іранських культурних об’єктах, повідомляє AP з посиланням на слова американського лідера.
Більше про: Убивство Сулеймані
“Їм [іранцям] дозволено вбивати наших людей. Їм дозволено мучити і калічити наших людей. Їм дозволено використовувати придорожні бомби і підривати наших людей. А нам не можна чіпати їхні об’єкти культури? Це так не працює”, – сказав Трамп.
За словами американського президента, якщо іранська влада зважаться помститися США за вбивство командувача силами спеціального призначення “Аль-Кудс” Корпусу вартових ісламської революції генерала Касема Сулеймані, то їх чекає “велика відплата” з боку Вашингтона.
Слова Трампа про нанесення ударів по культурних об’єктах Ірану викликали чималу дискусію в соцмережах. Зокрема, кандидат на пост президента США від Демократичної партії, сенатор від штату Массачусетс Елізабет Уоррен зазначила, що це схоже на військовий злочин.
“Ви погрожуєте вчинити військові злочини. Ми не воюємо з Іраном. Американський народ не хоче війни з Іраном. Це демократія. Ви не можете почати війну з Іраном, ваші загрози піддають наші війська і дипломатів більшому ризику. Зупиніться”, – написала Уоррен в Twitter.
You are threatening to commit war crimes. We are not at war with Iran. The American people do not want a war with Iran. This is a democracy. You do not get to start a war with Iran, and your threats put our troops and diplomats at greater risk. Stop. pic.twitter.com/RoXRgb9GsK
— Elizabeth Warren (@ewarren) January 5, 2020
Такої ж думки дотримується й член Демократичної партії, сенатор від Коннектикуту Кріс Мерфі. “Націлювання на мирних жителів і культурні об’єкти – це те, що роблять терористи. Це військовий злочин”, – написав він.
Targeting civilians and cultural sites is what terrorists do. It’s a war crime.
Trump is stumbling into a war of choice. A war entirely of his making. A war that will get thousands of Americans killed.
Congress must stop him. https://t.co/446VOGmeZW
— Chris Murphy (@ChrisMurphyCT) January 5, 2020
Нагадаємо, уночі проти 3 січня США влаштували ракетний обстріл неподалік Міжнародного аеропорту Багдаду – внаслідок нього, зокрема, був убитий командир елітного підрозділу “Аль-Кудс” Корпусу вартових ісламської революції Касем Сулеймані.
Після цієї події ситуація на Близькому Сході різко загострилася: в Ірані обіцяють помститися США, влада Іраку засудила операцію американців, а Держдеп США закликав американців негайно покинути територію Іраку. Критикують операцію і в США – спікерка Палати представників Конгресу США назвала ракетний удар “невиправданим та провокативним”.
Своєю чергою державний секретар США Майк Помпео заявив, що ліквідація іранського генерала зірвала його “неминучу” атаку і врятувала життя американців. “Ризик нічого не робити був величезний”, – заявив він. Трамп же звинуватив Сулеймані у тисячах смертей і сказав, що його ненавиділи навіть в самому Ірані.
Сулеймані називали одним із найвпливовіших осіб на Близькому Сході. ТСН.ua розповідає, хто він такий, чому його вбивство викликало такий резонанс у світі і як тепер може спалахнути чергова гаряча війну на Близькому Сході.
4 січня постійний представник Ірану при ООН Маджид Тахтім-Раванчі заявив, що Тегеран помститься за вчинене США вбивство генерала Касема Сулеймані. “Безумовно, Іран не закриє на це очі. Буде помста, Іран відповість так, як вважатиме за потрібне. Час і місце такої відповіді буде визначати Іран”, – вказав посол.
Трамп у відповідь заявив, що США готові “дуже швидко і дуже сильно” нанести удар по 52 цілях в Ірані, якщо американці піддадуться атаці з боку Тегерана після вбивства іранського генерала Касема Сулеймані.
Пізніше 4 січня район в Багдаді, де розташоване посольство США, житловий квартал міста, а також база військово-повітряних сил (ВПС) біля іракської столиці, зазнав ракетних обстрілів. Одна з випущених ракет упала в “зеленій зоні”, а інша – неподалік цього добре захищеного кварталу.
5 січня парламент Іраку проголосував за резолюцію, яка закликає уряд країни припинити будь-яку іноземну військову присутність. Йдеться, зокрема, і про міжнародну коаліцію на чолі зі США. Дональд Трамп пригрозив Іраку санкціями в “разі ворожості” з боку Багдада – таким чином він відреагував на рішення іракського парламенту щодо виведення військ.