Убивство Сулеймані – Ірак отримав усне повідомлення перед ракетним ударом Ірану по американських базах

Це була реакція на вбивство генерала Касема Сулеймані.

Незадовго до півночі середи, 7 січня, Ірак отримав “офіційне усне повідомлення” перед початком ракетних атак по американських базах.

Про це повідомляє CNN з посиланням на заяву прем'єр-міністра Іраку Аділя Абдул Махді.

Влада Ірану завдала ракетного удару по двох військових базах в Іраку, на території яких розташовані американські військові. За даними Fox News, всього було випущено 15 ракет.

За попередньою інформацією, громадяни США в результаті атаки не постраждали. Президент США Дональд Трамп написав у твіттері, що оцінка завданих збитків продовжується, але “поки все виглядає добре”.

Після атаки міністр закордонних справ Ірану Мохаммад-Джавад Заріф заявив, що це була реакція на вбивство генерала Касема Сулеймані. 

Відео

Тисячі людей в Іраку прощалися з вбитим іранським генералом Сулеймані

Він загинув напередодні під час американського авіаудару. Президент Трамп переконує, що його завдали, аби "зупинити війну, а не розв'язати її". Більше про конфлікт, що може вилитися у військове протистояння – у сюжеті.  

Після ракетного удару Федеральне управління цивільної авіації США заборонило літакам американських авіаліній проліт над територією Ірану, Іраку і Перської затоки. Пізніше “Малайзійські авіаліні” повідомили, що їхні літаки будуть уникати повітряного простору Ірану.

Нагадаємо, уночі проти 3 січня США влаштували ракетний обстріл неподалік Міжнародного аеропорту Багдаду – внаслідок нього, зокрема, був убитий командир елітного підрозділу “Аль-Кудс” Корпусу вартових ісламської революції Касем Сулеймані.  Після цієї події ситуація на Близькому Сході різко загострилася: в Ірані обіцяють помститися США, влада Іраку засудила операцію, а Держдеп США закликав американців негайно покинути територію Іраку.

Критикують операцію і в США – спікерка Палати представників Конгресу США назвала ракетний удар “невиправданим та провокативним”. Своєю чергою, державний секретар США Майк Помпео заявив, що ліквідація іранського генерала зірвала його “неминучу” атаку і врятувала життя американців. “Ризик нічого не робити був величезний”, – заявив він. Трамп же звинуватив Сулеймані у тисячах смертей і сказав, що його ненавиділи навіть в самому Ірані.

Відео

Трамп пригрозив ударом по 52 об'єктах в Ірані у разі будь-якої атаки з боку Тегерана

За словами президента США, йдеться про об'єкти, що мають значення для Ірана та його культури. Дональд Трамп нагадав – після вбивства іранського генерала Касема Сулеймані – Тегеран відкрито заявляє про намір атакувати американські цілі та цим загрозам слід покласти край. У відповідь на заяву Трампа іранське МЗС викликало посла Швейцарії, який представляє у країні інтереси США, і висловило йому протест.  

Сулеймані називали одним із найвпливовіших осіб на Близькому Сході. ТСН.ua розповідає, хто він такий, чому його вбивство викликало такий резонанс у світі і як тепер може спалахнути чергова гаряча війну на Близькому Сході. 4 січня постійний представник Ірану при ООН Маджид Тахтім-Раванчі заявив, що Тегеран помститься за вчинене США вбивство генерала Касема Сулеймані. “Безумовно, Іран не закриє на це очі. Буде помста, Іран відповість так, як вважатиме за потрібне. Час і місце такої відповіді буде визначати Іран”, – вказав посол. Водночас, в Ірані також заявили, що більше не дотримуватимуться положень ядерної угоди, яка була досягнута з низкою світових лідерів 2015 року. Йдеться, серед іншого, про збагачення урану, кількість накопиченого збагаченого урану, а також досліджень і розробок у своїй ядерній програмі. 

5 січня парламент Іраку проголосував за резолюцію, яка закликає уряд країни припинити будь-яку іноземну військову присутність. Йдеться, зокрема, і про міжнародну коаліцію на чолі зі США. Дональд Трамп пригрозив Іраку санкціями в “разі ворожості” з боку Багдада – таким чином він відреагував на рішення іракського парламенту щодо виведення військ.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *