Такі дані станом на ранок вівторка, 24 березня.
Від початку спалаху нової коронавірусної інфекції у світі на COVID-19 захворіла понад 381 тисяча людей.
Недуга забрала 16 550 життів. А от побороли хворобу понад 102,4 тисячі пацієнтів, повідомляє Worldometer.
Більше про: Коронавірус
Найбільше інфікованих все ще спостерігають на території материкового Китаю, особливо в епіцентрі спалаху інфекції провінції Хубей. В КНР захворювання підтвердили у понад 81 тисячі людей. Також в країні зафіксували 3 277 летальних випадків.
Нагадаємо, що інфекція в КНР пішла на спад. Сьогодні в країні повідомили про 78 нових випадків. Водночас, вперше за кілька днів про нового хворого повідомили в Ухані.
Найгірша у світі ситуація за межами материкового Китаю зараз в Італії, де смертність пішла на спад. В країні від коронавірусу загинули 6 077 людей, а загалом інфекцію підхопили понад 63 тисячі осіб.
Наступними після Італії за кількістю хворих є США, де зафіксували різкий стрибок заражень. У країні нараховують понад 46 тисяч хворих та 579 загиблих. Нагадаємо, що через пандемію коронавірусу Трамп активізує Нацгвардію в трьох штатах, а уряд країни вирішив роздати родинам по три тисячі доларів. Як повідомлялося, тест на коронавірус здала перша леді США Меланія Трамп.
Значний показник захворювання фіксують в Іспанії (понад 35 тисяч інфікованих та 2 311 загиблих) та Німеччині (29 тисяч інфікованих та 123 загиблих).
В Ірані за останню добу кількість хворих підскочила до 23 тисяч. У країні померли 1 812 пацієнтів.
У Франції, де від коронавірусу помер перший лікар, нараховують понад 19,8 тисяч хворих та 860 загиблих. Наступною за кількістю випадків COVID-19 є Південна Корея, де інфекцію підхопили 9 037 людей, 120 з яких загинули. Нагадаємо, сьогодні там знову повідомили про зменшення кількості нових випадків.
Як повідомлялося, у ПАР та Великій Британії у понеділок заявили про впровадження жорстких карантинних обмежень, а в Нідерландах карантин продовжили до 1 червня.
Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.
Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю – COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.
Читайте також:
Криза через коронавірус може стати глибшою за рецесію 2008-2009 років – глава МВФ
Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.
В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:
- уникати контактів з тваринами;
- не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
- уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
- регулярно та ретельно мити руки.
Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.