Такі дані станом на ранок вівторка, 17 березня.
Від початку спалаху коронавірусної інфекції у світі на Covid-19 захворіли понад 182,7 тисяч людей.
Недуга забрала 7173 життя. А от побороли хворобу понад 79,8 тисяч пацієнтів, повідомляє Worldometer.
Більше про: Коронавірус
Найбільше інфікованих все ще спостерігають на території материкового Китаю, особливо в епіцентрі спалаху інфекції провінції Хубей. Там захворювання підтвердили у понад 80,8 тисяч людей. Також в країні зафіксували 3226 летальних випадків.
Втім, в останні кілька тижнів, інфекція в КНР все ж пішла на спад. Так, за добу тут зафіксували 21 випадок коронавірусу, 20 підтвердилися в іноземних громадян. Ще 13 осіб загинули: усі, за винятком одного, в провінції Хубей.
Найгірша у світі ситуація за межами материкового Китаю зараз в Італії. Там від коронавірусу загинуло вже 2158 людей, а загалом інфекцію підхопили майже 30 тисяч осіб.
Другим після Італії за кількістю хворих є Іран: понад 14,9 тисяч інфікованих та 853 загиблих. Також значний показник захворювання фіксують у Південній Кореї (8320 інфікованих та 81 загиблий) та Іспанії (9942 інфікованих та 342 загиблих).
Понад сім тисяч випадків коронавірусу вже підтвердили в Німеччині (7272 інфікованих та 17 загиблих), де частково закривають кордон, та понад шість у Франції (6633 інфікованих та 148 загиблих). Як повідомлялося, відтепер виходити на вулицю без поважної причини французам суворо заборонено. “Прогулянку” можна здійснити лише до продуктового супермакету чи аптеки, інакше обіцяють покарання.
Значний показник також нині у США, де на Covid-19 захворіли понад 4,7 тисяч осіб. У Сполучених Штатах зафіксували вже 93 летальні випадки.
Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.
Більше про: Коронавірус в Україні
Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю – COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.
Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.
В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:
- уникати контактів з тваринами;
- не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
- уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
- регулярно та ретельно мити руки.
Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.