У США випробовують таблетки від наслідків ядерної радіації – коли буде у продажу

Новини про дослідження з’явилися на тлі загострення побоювань щодо можливого застосування Росією ядерної зброї у війні проти України.

У Сполучених Штатах розпочалося перше випробування на людях таблеток, які усувають наслідки отруєння ядерною радіацією.

Про це повідомляє The Daily Mail.

Під час випробувань, які відбуваються в Плімуті, штат Мічиган, 42 учасники отримають препарат під назвою HOPO 14-1 у вигляді таблеток для приймання всередину. Потім за ними спостерігатимуть, щоб побачити, наскільки добре препарат засвоюється та виводиться з організму.

Як відомо, вибух ядерної бомби або випадкові витоки з атомних електростанцій призводять до викиду в атмосферу небезпечних важких металів, які можуть проникати до людського організму через пошкоджену шкіру, дихання та вживання зараженої їжі.

Отруєння важкими металами може спричинити пошкодження ДНК, тканин та органів в організмі, збільшуючи ризик захворювань, зокрема раку.

Одним зі способів зменшити цю шкоду є використання препарату, який зв’язується з важкими металами, щоб якомога швидше вивести їх з організму.

У США вже доступні два такі способи лікування – з використанням препарату DPTA, але він повинен вводитися внутрішньовенно і спрямований лише на три важкі метали – плутоній, америцій і курій.

Учені кажуть, що нове лікування, яке розробляється від 2006 року, у 100 разів ефективніше зв’язує та виводить важкі метали з організму. Окрім того, його приймають у вигляді таблеток, що значно полегшує застосування під час надзвичайних ситуацій.

На першому етапі клінічних випробувань, які проводяться для перевірки безпеки препарату, учасники будуть поділені на сім груп по шість учасників у кожній. Перша група отримає дозу 100 міліграмів HOPO 14-1, потім дозу збільшать до 7500 мг в останній групі.

Після отримання препарату за учасниками спостерігатимуть протягом 14 днів, щоб визначити, наскільки добре він засвоюється, розподіляється та виводиться з організму.

В разі успіху препарат перейде до другої та третьої фази клінічних випробувань, які перевірятимуть, чи ефективне лікування та чи є він кращим за інші доступні станом на зараз ліки.

За даними Національного інституту алергії та інфекційних захворювань (NIAID), який фінансує дослідження, якщо випробування буде успішним, лікування може стати доступним до 2024 року.

Новини про дослідження з’явилися на тлі загострення побоювань щодо ядерної війни через погрози Росії використати ядерну зброю, продовжуючи війну в Україні.

Нагадаємо, Сполучені Штати встановлюють в Україні давачі, які можуть виявляти спалахи радіації від ядерної зброї чи “брудної бомби”. Мета полягає в тому, щоб у разі застосування Росією ядерної зброї на українській землі провину Москви можна було підтвердити.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *