У США відмовили у візі міністру закордонних справ Ірану, який планував приїхати на засідання ООН – ЗМІ

Міністр мав намір приїхати на засідання Радбезу ООН.

Адміністрація президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа відмовила у візі міністру закордонних справ Ірану Мохаммаду Джаваду Заріфу, що унеможливлює його виступ на засіданні Ради безпеки ООН, яке заплановане на 9 січня.

Про це повідомляє видання Foreign Policy з посиланням на анонімні джерела.

“Представник адміністрації зателефонував генеральному секретарю ООН Антоніо Гуттерешу і сказав, щоб той поінформував іранців – віза Заріфу видана не буде”, – заявив виданню анонімний американський чиновник.

За інформацією джерел, Заріф подав на візу “кілька тижнів тому”. Видання також зауважує, що заборона на в'їзд до країни для участі в заходах ООН суперечить угоді від 1947 року.

Уточнюється, що виступ на Радбезі ООН став би для Тегерана першою можливістю безпосередньо звернутися до світової спільноти після того, як США здійснили ліквідацію іранського генерала Кассема Сулеймані.

Подробиці щодо причин відмови у візі не повідомляються. За інформацією ЗМІ, таке рішення було ухвалене на тлі загострення відносин між Вашингтоном і Тегераном.

Нагадаємо, уночі проти 3 січня США влаштували ракетний обстріл неподалік Міжнародного аеропорту Багдаду – внаслідок нього, зокрема, був убитий командир елітного підрозділу “Аль-Кудс” Корпусу вартових ісламської революції Касем Сулеймані.  Після цієї події ситуація на Близькому Сході різко загострилася: в Ірані обіцяють помститися США, влада Іраку засудила операцію, а Держдеп США закликав американців негайно покинути територію Іраку.

Критикують операцію і в США – спікерка Палати представників Конгресу США назвала ракетний удар “невиправданим та провокативним”. Своєю чергою, державний секретар США Майк Помпео заявив, що ліквідація іранського генерала зірвала його “неминучу” атаку і врятувала життя американців. “Ризик нічого не робити був величезний”, – заявив він. Трамп же звинуватив Сулеймані у тисячах смертей і сказав, що його ненавиділи навіть в самому Ірані.

Сулеймані називали одним із найвпливовіших осіб на Близькому Сході. ТСН.ua розповідає, хто він такий, чому його вбивство викликало такий резонанс у світі і як тепер може спалахнути чергова гаряча війну на Близькому Сході. 4 січня постійний представник Ірану при ООН Маджид Тахтім-Раванчі заявив, що Тегеран помститься за вчинене США вбивство генерала Касема Сулеймані. “Безумовно, Іран не закриє на це очі. Буде помста, Іран відповість так, як вважатиме за потрібне. Час і місце такої відповіді буде визначати Іран”, – вказав посол. Водночас, в Ірані також заявили, що більше не дотримуватимуться положень ядерної угоди, яка була досягнута з низкою світових лідерів 2015 року. Йдеться, серед іншого, про збагачення урану, кількість накопиченого збагаченого урану, а також досліджень і розробок у своїй ядерній програмі. 

5 січня парламент Іраку проголосував за резолюцію, яка закликає уряд країни припинити будь-яку іноземну військову присутність. Йдеться, зокрема, і про міжнародну коаліцію на чолі зі США. Дональд Трамп пригрозив Іраку санкціями в “разі ворожості” з боку Багдада – таким чином він відреагував на рішення іракського парламенту щодо виведення військ.

Відео

Іран вийшов із ядерної угоди та погрожує військовим ударом Сполученим Штатам

Тоді як Ірак розпочав підготовку до виведення іноземних військ із країни. Конфлікт, що спалахнув через убивство американськими військовими іранського генерала Сулеймані, набирає обертів. Дональд Трамп обіцяє Ірану непропорційну відповідь, якщо той завдасть удару. І погрожує санкціями Іраку. Тоді як європейські лідери закликають сторони до примирення. Останні подробиці конфлікту – у сюжеті.  

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *