У США суд вирішить, чи може Трамп “виганяти” з країни іноземних студентів

У США суд вирішить, чи може Трамп "виганяти" з країни іноземних студентів

Адміністрація американського президента не хоче видавати візи іноземцям, чиї ЗВО відмовляються відкриватися через коронавірус.

Доля тисяч українських студентів, які навчаються в США, може вирішитися вже сьогодні. За кілька годин американський суд розбиратиметься, чи має право адміністрація американського президента Дональда Трампа “виганяти” з країни усіх іноземців, чиї ЗВО відмовляються відкриватися через коронавірус і переводять навчання в інтернет. Ідеться про сотні тисяч людей.

Українці, які навчаються в Америці, теж чекають цього рішення, адже на кону – їхнє майбутнє, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

За кілька годин в бостонському суді розглядатимуть справу, за якою стежать сотні тисяч людей – іноземні студенти в Сполучених Штатах Америки, їхні родичі та друзі. Суд повинен встановити, чи має адміністрація Трампа право “виганяти” з країни усіх іноземців, чиї ЗВО відмовляються відкриватися через коронавірус і переводять навчання в інтернет.

До диплому в американському університеті Вашингтона Емілії Комаровій залишився рік, коли Державна міграційна служба Сполучених Штатів видала розпорядження, яке занапастило її майбутнє: США не видаватимуть візи студентам, чиї ЗВО перевели навчання в онлайн-режим, американська митниця не дозволить таким студентам перетинати кордон.

Читайте також:

Зеленський підписав закон про спрощення вступу для абітурієнтів з окупованих територій

Справа не в бажанні жити в Штатах під час навчання, кажуть студенти. Адже навіть якщо заняття перевели в онлайн на кампусі студентам залишається усе обладнання та бібліотека.

“Я зараз набираю класи на медсестринство, весь доступ до бібліотеки є тут. Я не можу, якщо поїду до України, мати доступ до цієї інформації”, – розповіла Олена Наконечна, студентка Чиказького трініті-коледжу.

У більшості американських університетів модель навчання на цей рік через коронавірус запланована гібридна – суміш інтернет-уроків та “живих” занять. 

“Один з наших професорів запропонував проводити клас на футбольному полі Стенфорда, де можна буде дотримуватися соціального дистанціювання, і теми, які він запропонував, – це ірраціональні правила ICE або незрозуміла політика Трампа”, – розповіла студентка Стенфордського університету Анастасія Маленко.

Втрачати іноземних студентів для університетів подвійна біда: це і гроші, і молоді викладачі, які відробляють своє навчання.

“У наші обов’язки входить і проведення семінарів, і перевірка всіх завдань, і навіть виставляння оцінок за семестр. Це великий шматок роботи, на який університет розраховує”, – говорить студентка університету Індіани Ірина Волошина.

Відео

У США суд вирішить, чи може Трамп виганяти з країни іноземців, чиї виші закриті через коронавірус

Навчання за кордоном. Доля тисяч українських студентів, які навчаються в США – може вирішитися вже сьогодні. Уже за кілька годин американський суд розбиратиметься: чи має право адміністрація Дональда Трампа виганяти з країни усіх іноземців, чиї виші відмовляються відкриватися через коронавірус і переводять навчання – в інтернет. Ідеться про сотні тисяч людей. Українці, які навчаються в Америці – на голках чекають цього рішення. Адже на кону – їхнє майбутнє.

Напередодні одразу в кількох містах Сполучених Штатів відбулися студентські протести. Стипендіат Влад Іванчук, який потрапив до Гарварду від “Ukraine Global Scholars” (UGS) зауважив, що відчуває шалену підтримку від американців, які підписують петиції, телефонують своїм сенаторам, закликаючи долучитися до цього процесу.

“Власне, у середу я дізнався, що Гарвард та інші університети подали в суд на адміністрацію, щоб скасувати це рішення, тому що воно руйнує планування цих університетів на осінній семестр”, – говорить він.

Президентка фонду, що готує українців до вступу у Штатах, Юлія Лемеш до початку навчального року має доправити до Америки чотири десятки українських відмінників, видачу віз з липня поки що перенесли на серпень.

“Вони вступили, вони отримали цю стипендію, яка становить 70 тисяч доларів на рік і покриває абсолютно все. Вони підписують контракт з UGS, що вони мають повернутися до України після навчання, і потім розбудовувати Україну, мінімум п'ять років працювати на благо України”, – зазначила Юлія Лемеш.

Усього до позову приєдналося майже шість десятків коледжів з усіх штатів. Разом у них навчається 213 тисяч іноземців.

Своєю чергою, речниця Білого дому Кейлі Макіні зазначає, що для інтернет-навчання присутності в Штатах не потрібно.

В університетах такий підхід називають шантажем адміністрації, яка намагається змусити всіх відкрити кампуси, аби не втратити студентів, попри небезпеку другої хвилі коронавірусу. 

Приєднуйтесь також до tsn.ua у Google News.

Стежте за останніми новинами!

Приєднатись

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *