У США розслідують новий гучний скандал, пов’язаний з Україною. Глава “Нафтогазу” полетів давати свідчення

Справа пов'язана з діяльністю Парнаса та Фрумана, які допомагали адвокату Трампа.

Голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв полетів до США давати свідчення федеральним прокурорам Нью-Йорка.

Справа стосується бізнесменів Лева Парнаса та Ігоря Фрумана. Вони обоє заарештовані. Свого часу вони допомагали адвокату президента США Дональда Трампа Руді Джуліані вийти на українських чиновників, аби “натиснути” на Київ, щоб розпочали розслідування проти можливої корупції в газовій компанії “Бурісма” та пов'язаного з нею Хантера Байдена – сина ексвіцепрезидента США, а також потенційного конкурента Трампа на президентських виборах-2020 Джо Байдена. Парнас і Фруман також активно наполягали на тому, щоб звільнити амбасадорку США в Україні Марі Йованович. Проте нинішні свідчення Коболєва стосуються швидше саме “Нафтогазу”, а також бізнесових бажань Парнаса та Фрумана мати фінансовий зиск та вплив на “Нафтогаз”. Про це пише CNN.

Associated Press
Лев Парнас (ліворуч) та Ігор Фруман

Парнас та Фруман хотіли через свої зв'язки змістити з посади Коболєва та домогтися призначення керівником “Нафтогазу” своєї людини.

“Міністерство юстиції попросило бесіду з Андрієм Коболєвим. Він погодився і добровільно поспілкувався з урядовими адвокатами. У цей час не доцільно коментувати більше”, – заявив адвокат Коболєва Ланні Брейер.

Ще в листопаді Коболєв заявив, що готовий говорити з американськими прокурорами.

У цій справі прокурори також нещодавно зв’язалися з посадовою особою Посольства США в Україні Сурією Джаянті. Американський консультант з питань енергетики Дейл Перрі, який працює в Україні, розповів, що Джаянті опікувалася питанням “Нафтогазу” в посольстві, спілкувалася з керівництвом компанії.

Цікавість прокурорів до діяльності навколо “Нафтогазу” вказує на можливе розширення їхньої справи проти Парнаса та Фрумана, яких звинувачують у нібито створенні схеми залучення іноземних грошей на вибори в США, і демонструє, що вони уважно розглядають можливі злочини, пов'язані з хабарництвом в іноземній валюті. І це стосується того, як прокурори досліджують ділові інтереси Джуліані.

УНІАН
Адвокат Трампа Руді Джуліані

Колишня головна радниця Трампа щодо питань Росії Фіона Хілл раніше в рамках розслідування в рамках можливого імпічменту свідчила про те, що американський член правління “Нафтогазу” повідомив їй у травні, що низка українців скаржилася йому, що Джуліані обговорював розслідування і намагався змінити правління “Нафтогазу”.

Отримати коментар у Джаянті не вдалося.

Речник прокуратури Нью-Йорка, яка притягує до відповідальності Парнаса та Фрумана, також не коментує. Водночас Парнас і Фруман не визнали свою провину за звинуваченнями у фінансуванні виборів іноземними грошима.

Тим часом адвокат Джуліані заявив, що у нього немає фінансової зацікавленості в бізнесі Парнаса та Фрумана, пов'язаного зі зрідженим природним газом. Проти Джуліані не висували жодних звинувачень.

У пресслужбі “Нафтогазу” зазначили, що не було жодних ознак протиправних дій компанії. Тож коментарів не дали.

Раніше у “Нафтогазі” заявляли, що була зустріч із потенційними постачальниками зрідженого природного газу до України, і в рамках цих переговорів була зустріч і з Парнасом та Фруманом.

CNN пише, що федеральні прокурори також спілкувалися зі керівником інтегрованого газового бізнесу “Нафтогазу” Андрієм Фаворовим. Ніби саме його Парнас та Фруман хотіли зробити керівником “Нафтогазу” замість Коболєва. Таку пропозицію Фаворову вони ніби озвучили ще в березні цього року під час енергетичної конференції в Х'юстоні, розповів колишній бізнес-партнер Фаворова, американський консультант з питань енергетики Дейл Перрі. Він також розповів CNN, що Парнас та Фруман заявили Фаворову, що незабаром Трамп звільнить Йованович з посади посла США в Україні й призначить на її місце людину, більш прихильну до їхніх інтересів у галузі енергетичного бізнесу.

Відео

Розвиток "Ukraine-Gate": у США заарештували Ігоря Фурмана та Льва Парнаса

Офіційно їх звинувачують у порушенні правил фінансування виборчої кампанії Трампа. Однак, американські ЗМІ твердять, що саме вони організовували переговори між американськими та українськими чиновниками, які призвели до початку процедури імпічменту Трампа.  

Перрі зазначив, що в березні розповів Джаянті про свою стурбованість можливою загрозою цілісності управління “Нафтогазу” та про зусилля інших осіб, які він сприймає як потенційно корумповані. Людина, знайома з цим питанням, заявила, що Фаворов також розповів Джаянті про свою стурбованість щодо Парнаса та Фрумана.

Ім'я Джаянті виникло під час розслідування імпічменту Трампа. Вона була однією з тих, хто 26 липня чув телефонну розмову між Трампом та послом США в Європейському Союзі Гордоном Сондлендом. Напередодні вранці Трамп телефоном переговорив із президентом України Володимиром Зеленським, а ввечері США заморозили безпекову допомогу Україні. Джаянті було внесено до списку осіб, яких хотіли опитати конгресмени Палати представників у рамках підготовки імпічменту Трампа. Проте це опитування так і не відбулося.

Читайте також:

Адвокат Трампа в Угорщині зустрівся з Луценком. Тепер в Україні мають бути переговори з Шокіним – NYT

Нагадаємо, довкола президента США Дональда Трампа розв’язався скандал, пов'язаний з Україною. Видання The Washington Post повідомило про скаргу американського розвідника проти Трампа через розмову американського лідера з іншим іноземним лідером та дану Трампом  “тривожну обіцянку”. Одним з політиків, з яким міг говорити глава Сполучених Штатів, називали президента України Володимира Зеленського. Згодом видання The Washington Post із посиланням на джерела повідомило, що Трамп під час розмови саме із президентом України Володимиром Зеленським тиснув на нього і вимагав розпочати розслідування проти компанії Burisma, якою керував син Джо Байдена – його конкурента на президентських виборах 2020 року. Також Трамп нібито наказав заморозити 400 мільйонів доларів військової допомоги для України за тиждень до телефонного дзвінка. 

У Конгресі США звинуватили Трампа у тиску на Україну та закликали опублікували стенограму розмови президентів Сполучених Штатів та України. Обидві сторони на це погодилися. 24 вересня голова Палати представників США Ненсі Пелосі ініціювала старт процедури імпічменту Трампа. Сам він назвав ситуацію, що склалася, “президентським харасментом”. 

25 вересня Білий Дім оприлюднив стенограму розмови Трампа та Зеленського. Повний текст перекладу дивіться на ТСН.ua.

Вже 26 вересня американська розвідка оприлюднила текст скарги на президента США Дональда Трампа. Як і повідомляли ЗМІ, вона справді стосується розмови Трампа та президента України Володимира Зеленського та тривалого тиску, який, на думку розвідника, вчиняли США щодо України для особистих цілей американського президента. ТСН.ua розповів основні моменти доносу на Трампа – серед них інформація про неоднозначні контакти української сторони з Джуліані, скасування візиту Пенса до Києва та спроби Білого дому приховати все це.

 

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *