У США розкритикували “мюнхенський план” за Донбас

Колишні посли і експерти вважають неприйнятним план завершення війни на Донбасі, прийнятий сьогодні в Мюнхені.

У США оприлюднили спільну заяву через нові пропозиції щодо Донбасу, сформовані на Мюнхенській конференції з безпеки. Заява оприлюднена на сайті аналітичного центру Atlantic Council.

Документ підписали, зокрема, колишні посли США в Україні Стівен Пайфер, Вільям Тейлор і Марі Йованович, чиновники та експерти.

 

“Більшість з 12 рекомендацій, якщо вони будуть сумлінно виконуватися всіма сторонами, носять конструктивний характер і можуть служити заходами зміцнення довіри і полегшать труднощі і страждання, які відчуває населення на окупованому Донбасі або поблизу нього. Але деякі з них проблематичні, дві, зокрема, повторюють пропозиції Кремля про переговори або теми дезінформації. Що ще більш важливо, у документі описується проблема, яка повинна бути вирішена з точки зору Кремля, можливо, щоб переконати представників російської еліти підписати угоду”, – йдеться в заяві.

 

Експерти вказують, що “мюнхенський план” визначає проблему в першому реченні: “конфлікт в Україні та навколо неї”. На їхню думку, цей опис приховує походження проблеми і робить неможливим пошук відповідного рішення.

 

“Конфлікт всередині і навколо України” почався, коли російські війська в російській формі, але без знаків розрізнення, захопили український півострів Крим, і Москва “анексувала” його. Потім Москва почала гібридну війну на Донбасі і використовувала свій масивний дезінформаційний апарат, щоб представити це як громадянський конфлікт в Україні. Без кремлівського керівництва, фінансування, зброї (включаючи важке озброєння), боєприпасів і, в деяких випадках, регулярних підрозділів російської армії не було б “конфлікту всередині і навколо України”, – йдеться в заяві.

 

Також вказується, що головна проблема, яку необхідно вирішити, – це агресія Москви в Україні – шляхом відновлення суверенітету і територіальної цілісності України, починаючи з Донбасу. У більш широкому сенсі проблема полягає в тому, щоб переконати Москву в тому, що вона не має права диктувати політику своїм сусідам.

 

Експерти зазначили, що одна з рекомендацій підхоплює дружню Кремлю ідею ослаблення санкцій після часткової реалізації Мінських угод.

 

“Рекомендація ігнорує той факт, що найважливішим елементом Мінська є постійне перемир’я, яке може відбутися вже завтра, якщо Москва проінструктує своїх офіцерів і довірених осіб на Донбасі. Більш того, ця рекомендація підірвала б позицію Євросоюзу про те, що весь “Мінськ” повинен бути реалізований для скасування санкцій”, – йдеться в заяві.

 

Раніше повідомлялося, що в Мюнхені створили план завершення війни в Україні. Експерти поетапно прописали можливе врегулювання конфлікту. Документ передбачає 12 кроків.

 

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet.

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *