Інформація навіть про одного дуже засмутила російських пропагандистів.
Свідчити в суді щодо обставин катастрофи літака рейсу МН17, котра сталася в небі над Донбасом улітку 2014 року, готові щонайменше 13 очевидців. Такі дані були озвучені у нідерландській телепрограмі новин Nieuwsuur із посиланням на прокуратуру країни.
За наявною інформацією, жодних відомостей про цих свідків не розкриватимуть завчасно з огляду на питання безпеки. У прокуратурі вважають, що ці люди дуже ризикують через те, що бачили і про що готові розповісти.
Також Nieuwsuur стверджує, що має в своєму розпорядженні офіційні звинувачення, які були спрямовані чотирьом підозрюваним 2 жовтня минулого року за їхніми адресами, котрі мали в розпорядженні судові органи. Однак достеменно не відомо, чи проживають ці особи там зараз. Судовий процес має розпочатися 9 березня.
Напередодні повідомлялося, що у міжнародної спільної слідчої групи є свідок запуску ракети, якою було збито літак. Це підтвердив керівник групи Фред Вестербеке. У Росії цю інформацію зустріли з роздратуванням. Речниця МЗС РФ Марія Захарова заявила, що їй “бридко”, і обізвала розслідування “балаганом”.
Як повідомлялося, об’єднана слідча група офіційно висунула звинувачення у збитті рейсу MH17 над Донбасом одному із лідерів бойовиків на сході України Ігорю Гіркіну (Стрелкову), українцю, який воював за “ДНР”, Леоніду Харченку (“Кріт”), російському генералу Сергію Дубинському (“Хмурий”) та полковнику РФ Олегу Пулатову (“Гюрза”). ТСН.ua зібрав ключові тези із виступу слідчих у найбільш резонансній авіакатастрофі останніх років. Пізніше у РФ з'явилася перша реакція на нові результати розслідування катастрофи MH17.
Нагадаємо, 17 липня 2014 року в зоні збройного протистояння на сході України був збитий Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 з Амстердама до Куала-Лумпура. Трагедія сталася на сході Донецької області в районі села Грабово, розташованого неподалік від Тореза. Всі 298 осіб, які перебували на борту, загинули.
Розслідування показало, що Boeing був збитий ракетою серії 9М38, використовуваною в зенітно-ракетний комплекс “Бук”. Установка була доставлена з Росії і запущена з території, яка контролювалася тоді сепаратистами. Фрагменти ракети серії “Бук” були виявлені під час розтину тіл членів екіпажу, так і в одному з віконних прорізів кабіни літака.
Міжнародній слідчій групі вдалося встановити більшу частину маршруту, яким ЗРК “Бук” прямував на територію України, а також маршрут його руху у зворотному напрямку. За версією слідства, комплекс переміщувався з території Росії на територію Східної України і пізніше вивезений назад в РФ на білому тягачі марки Volvo.
Висновки МСГ фактично збігаються з результатами розслідування групи Bellingcat – експертно-журналістської організації, що займається незалежними розслідуваннями з відкритих джерел.
Фотогалерея
Bellingcat знайшов підтвердження переміщення "Бука" через Макіївку у день падіння МН17 (3 фото)
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим