У Самоа на тлі масштабної кампанії проти вакцинації півсотні дітей загинули від кору — новини світу

Мешканці країни почали масово відмовлятися від щеплення після загибелі двох дітей.

У Самоа, острівній державі у південно-західній частина Тихого океану в Полінезії, вже півсотні дітей померли через епідемію кору.

Про це повідомляє The Associated Press.

Так, 2 грудня уряд Самоа повідомив про п'ять нових смертей від епідемії, яка почалася в жовтні. Загальна кількість померлих від спалаху сягнула 53 – серед них один дорослий і двоє підлітків. Більшість жертв епідемії – немовлята і маленькі діти.

Прем'єр-міністр країни Туілаепа Саілеле Маліелегаоі фактично зупинив роботи уряду і більшості держслужб на кілька днів, аби перенаправити співробітників на боротьбу з епідемією.

Наразі ще 19 дітей перебувають в критичному стані. Від початку спалаху кору в країні було госпіталізовано понад тисячу осіб.

У країна вкрай низький рівень імунізації дітей – вакцинацію пройшли менше третини немовлят.

Як повідомлялося, самоанці почали масово відмовилися вакцинувати дітей після того, як двоє малюків загинули після щеплення. За цим прослідувала кампанія проти вакцинації в соцмережах хоча, як з’ясувалося, причиною загибелі дітей була помилка медсестр – вони змішали вакцину з простроченим м'язовим релаксантом, а не з водою, як наказувала інструкція.

Після початку епідемії уряд Самоа оголосив у країні надзвичайний стан і початок вакцинації всіх 200 тисяч жителів. Поки що її пройшло близько 58 тисяч людей. У жовтні всі школи зачинили, дітям заборонили відвідувати публічні заходи.

Нагадаємо, у США викрили російських тролів на розпалюванні суперечок про вакцинацію. Сторінки учасників дискусії пов'язують з фірмою «кухаря Путіна».

Тим часом у Німеччині розробили законопроект, який передбачає штрафувати на 2,5 тисячі євро тих, хто не зробив щеплення. А YouTube відключив платну рекламу на відео тих каналів, які просувають рух проти вакцинації.

ТСН.ua

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *