У Росії прооперували вагітну самку таргана – фото та відео

Крім загального наркозу ветеринари застосували і післяопераційне знеболювальне.

У російському Красноярську зробили успішну хірургічну операцію самці таргана-архімандрита.

Про це пише ВВС.

Самку виду Archimandrita tesselata, таргана-архімандрита або ж гігантського лісового таргана, екстрено доправили до ветклініки після ускладнення вагітності. Цей вид живородний, вміє літати на невеликі відстані, а в природі мешкає в лісах Центральної Америки.

У лікарки Данії Пух, яка проводила операцію, подібне трапляється вперше. Вона розповіла, що жодних збільшувальних приладів не знадобилося, бо вид має “хороші розміри” – до 10 сантиметрів.

 
 
 
 
Переглянути цей допис в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Вчера врачом нашей клиники Пух Данией Наильевной и ассистентом врача Кузиной Анастасией была проведена уникальная операция по удалению кокона, в котором хранится оотека ,в которой созревает потомство у таракана – архимандрита. У самки таракана после родов кокон не вправлялся обратно несколько дней. Ее привезли на прием с уже подсыхающей оболочкой, которая могла быть позже инфицирована и самка могла погибнуть. Принято решение оперировать. В нашей клинике это первый случай, когда сотрудники практически подковали блоху!) Операция проходила при помощи запаивания внутрь обезболивающего препарата, газового наркоза и местного обезболивающего во время иссечения кокона. Причиной не вправления самостоятельно кокона явилось нахождение в нем не до конца развившегося потомства. Archimandrita tesselata (лат.) — один из видов южноамериканских тараканов рода Archimandrita семейства Blaberidae, также известный под названием “Таракан-архимандрит” или “Гигантский лесной таракан”. Родина этого насекомого — леса Коста-Рики и Панамы, возможно, близлежащие государства. Название рода, видимо, происходит от внушительного впечатления, которое производит взрослая особь этого таракана. Длина взрослой особи составляет 75—85 мм (у крупных самок до 100 мм), таким образом, это один из крупнейших видов тараканов #тараканы#архимандриттаракан

Допис, поширений Ветеринарная клиника Лимпопо (@limpopovet) 21 Гру 2019 р. о 11:34 PST

Вона розповіла, що спочатку власник таргана звернувся до медиків телефоном – йому запропонували зробити операцію. “Спочатку до нас звернулися по телефону: що робити, тарган народжує! Капсула то виходить, то заходить, але не може остаточно зайти в черево”, – розповіла жінка.

Вона зазначила, що капсула так і не втягнулася і власник комахи прийшов на прийом. Після спілкування з лікарями погодився на операцію.

Домашній улюблениці близько року, хоча хлопець купив її нещодавно, і вагітність стала для нього сюрпризом.

Найкращі селфі тварин

Крім загального наркозу ветеринари застосували і післяопераційне знеболювальне. Як пояснила лікарка, в навчальних закладах Росії такому не вчать – довелося вивчати будову таргана самотужки.

“Було дуже багато хвилювання, дуже сильно переживала. Все-таки це перша така операція для мене”, – поділилася відчуттями жінка.

“Спочатку таргана посадили в кисневу камеру, він дихав киснем, далі посадили в спеціалізований бокс – туди надходила газова анестезія, – і далі під маскою. Звичайно ж, у нас немає масок такого розміру, але ми зробили отвір в звичайній, і цього було досить, щоб газ надходив, тому що таргани дихають через черевце. Вона була нерухома під час операції”, – розповіла медик деталі втручання.

Тим часом звичайні таргани, які мешкають в людських оселях, стають дедалі сильнішими. Наразі вже жоден з інсектицидів не може зменшити популяцію тарганів Як тепер запобігти появі “безсмертних” надкомах – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Відео

Киянка вирощує квіти-хижаки, які полюють на мух, комарів і тарганів

Квіти-хижаки можуть переловити всіх комах, які дошкуляють у помешканні. У нашому кліматі у відкритому ґрунті вони не ростуть, це лише для хатніх колекцій. Дізнавалася більше ТСН.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *