В Італії через Covid-19 померли 1016 пацієнтів.
У п'ятницю, 13 березня, у Римі через спалах коронавірусної інфекції закриється аеропорт Ciampino, популярний серед лоукост-авіаперевізників, як Ryanair.
Також про карантин оголосили в першому терміналі Fiumicino, повідомляє The Local. Тут він розпочнеться з вівторка, 17 березня.
Читайте також:
У госпіталізованих пасажирів літака з Мілана коронавірусу не виявили – головний санітарний лікар України
Додається, що всі операції з реєстрації, перевірки безпеки та відшкодування багажу здійснюватимуться на третьому терміналі, який продовжить роботу.
“Це рішення стало необхідним через багаторазові скасування рейсів “до” та “з” Італії, оголошені багатьма авіакомпаніями, які зазвичай працюють в обох аеропортах Риму”, – сказали в Aeroporti di Roma. Водночас, державна авіація та перевезення вантажів залишаться без змін.
“Злітно-посадкові смуги в обох аеропортах будуть повністю доступними та не зазнають експлуатаційних змін”, – додали в заяві. Аеропорти відновлять звичну роботу після того, як в країні оголосять про завершення надзвичайного стану.
Також, за інформацією The Hill, у Римі до 3 квітня закриють на карантин усі католицькі церкви. Про це повідомив вікарій папи Римського кардинал Анджело Де Донатіс.
“Ми перебуваємо у дуже серйозній ситуації, і кожного з нас просять бути пильним, оскільки будь-яке нехтування дотриманням заходів охорони здоров'я може завдати шкоди іншим людям”, – сказав Де Донатіс. У Римі католицькі церкви закривають вперше.
Нагадаємо, що в Італії найгірша ситуація в Європі. Від початку спалаху інфекції в країні через Covid-19 померли 1016 пацієнтів, а коронавірус підтвердили у понад 15 тисяч людей.
Як повідомлялося, українка в Італії з COVID-19 потрапила до реанімації. Медики намагаються визначити, з ким контактувала хвора.
Раніше в Італії повідомили, що посилюють карантин: в країні закриваються крамниці, ресторани та салони краси.
Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.
Більше про: Коронавірус
Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю – COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.
Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.
В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:
- уникати контактів з тваринами;
- не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
- уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
- регулярно та ретельно мити руки.
Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.