У Раді Федерації РФ хочуть скасування економічних санкцій через коронавірус

Російська федерація шостий рік живе під санкціями України, країн ЄС, США та Канади та інших через окупацію Криму та розв'язання війни на Донбасі.

Глава комітету Ради Федерації з міжнародних справ Костянтин Косачов заявив, що через коронавірус і його вплив на світову економіку з Росії необхідно зняти усі економічні санкції, крім тих, що були введені ООН.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

“Настала необхідність глобальної домовленості про одноразове і тотальне скасування будь-яких економічних санкцій, крім введених Радою безпеки ООН. Така домовленість могла б бути ініційована державами БРІКС, підтримана країнами “двадцятки” і потім сертифікована тією ж Радою безпеки”, – написав Косачов.

За його словами, коронавірус, падіння попиту на енергоносії і коливання валютних курсів, крім очевидних загроз добробуту і безпеки людей, провокують довгогральні ризики входження людства в затяжну світову рецесію.

Як вважає Косачев, серед обговорюваних заходів протидії – від вироблення вакцин до нових домовленостей щодо нафти – до уваги не береться найважливіший фактор – “штучні перешкоди економічному розвитку конкурентів, які маскуються під інструменти політичного впливу за неналежну поведінку”.

Як вберегтися від коронавірусу

“Я маю на увазі односторонні економічні санкції, які приміряються в обхід Ради безпеки ООН і всупереч правилам СОТ. Уже звучать окремі заклики переглянути списку санкцій політику США щодо Ірану (вчорашнє звернення Тегерана до генсека ООН) і списку санкцій політику Євросоюзу щодо Росії (знову ж вчорашня ініціатива німецьких парламентаріїв)”, – зазначив глава комітету Ради Федерації з міжнародних справ.

У короткостроковій перспективі, за його словами, це найбільш оперативна і ефективна відповідь на виклики, пов’язані з пандемією.

“Нинішня криза дає унікальний шанс розірвати порочне замкнене коло, коли санкції вводяться в надії на їхню політичну результативність, потім не відбувається нічого, крім взаємних економічних втрат, але потім з міркувань політичного престижу (“ми ж не можемо поступитися першими”) санкції стають мало не вічними”, – вважає Косачев.

Він також додав, що за оцінками фахівців, на сьогоднішній день тільки 30% світової економіки перебуває в зеленій зоні, а 70% – або в санкцій зоні, або в зоні непередбачуваності і загрози санкційних ризиків.

Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Більше про: Коронавірус

  • Майже 200 тися людей у більшій половині країн світу підхопили коронавірус: інфографіка поширення
  • В Ірані сторічна жінка поборола COVID-19
  • Коронавірус в Росії: усі школи відправляють на тритижневі канікули

Всесвітня організація охорони здоров’я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю – COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з’явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м’ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист
225 відео

Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *