У Польщі знесли пам’ятник подяки Червоній армії — ТСН

У Польщі знесли черговий пам'ятник часів тоталітарної Росії.

У польському місті Ґлубчице знесли Пам'ятник подяки Червоній армії, який був зведений 1945 року на згадку про 676 бійців Червоної Армії, які загинули, захищаючи місто.

Про це повідомляє RMF24. 

“Ще у 1990-і роки місцева влада покладала тут квіти і фотографувалася на тлі цієї пам'ятки. Нам довелося чекати понад 30 років, щоб такі об'єкти впали. Це 28-й об'єкт такого типу в Польщі, який ми прибрали протягом року. Ми будемо спокійні, коли останній з них впаде”, – наголосив керівник Інституту національної пам'яті Польщі Кароль Навроцький перед знесенням радянської пропагандистської пам'ятки.

За його словами, проблема в тому, що довгі роки саме органи місцевого самоврядування мали фінансувати ліквідацію цих об'єктів. Однак тоді доречнішим вважали побудувати новий дитячий майданчик чи поставити лавки. Наразі Інститут національної пам'яті Польщі роз'яснює представникам місцевого самоврядування, що саме він фінансує.

Навроцький нагадав, що перший із двох “пам'ятників подяки” у Ґлубчице, демонтованих у жовтні 2022 року, ще кілька років тому було відреставровано саме завдяки субсидіям Європейського Союзу.

“Я бачив там плакати з Леніним, мене не дивує поведінка комуністичних фракцій з Італії чи Іспанії. Деякі еліти ЄС хочуть відновити такі пам'ятники, тому що вони сумісні з їхньою системою цінностей. Я обурений цим. Це ганебно”, – сказав Навроцький.

В Інституті національної пам'яті Польщі нагадали, що знесення радянських пам'яток є формою реалізації польського закону від 1 квітня 2016 року щодо заборони пропаганди комунізму чи іншого тоталітарного устрою.

Нагадаємо, у столиці Литви – Вільнюсі – демонтували найбільший в країні меморіал радянським воїнам, розташований на Антакальському цвинтарі.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *