У МЗС РФ не бачать прогресу після зміни влади в Україні

Російське відомство традиційно зняло усю відповідальність з РФ та переклало її на Україну.

У російському МЗС не бачать прогресу у вирішенні конфлікту на Донбасі після того, як в Україні змінилася влада.

Про це йдеться у відповідях МЗС РФ на питання ЗМІ до пресконференції в.о. міністра закордонних справ Сергія Лаврова.

“Зміна влади на Україні влітку 2019 року, на жаль, не призвела до прогресу у вирішенні конфлікту в Донбасі, – стверджують в російському зовнішньополітичному відомстві. – Нове керівництво країни, проголосивши припинення війни на південному сході одним зі своїх пріоритетів, поки не поспішає з реалізацією цього завдання. Ситуація залишається складною і напруженою”.

Читайте також:

Окрема група щодо питання кордону й наступні ділянки для розведення: про що говорила ТКГ у Мінську

Там кажуть, що оголошене в липні перемир'я, хоча і передбачало безстроковий характер, але не призвело до повного припинення вогню, а проєкт поправок до Конституції про децентралізацію, як там вважають, “насправді стосувався не децентралізації, а реформи адміністративно-територіального устрою з посиленням повноважень центральної влади”.

Водночас там відзначили виконання рішень “нормандських самітів” 2015-2016 років з розведення сил на трьох ділянках лінії зіткнення і письмової фіксації “формули Штайнмайера”, що дозволило провести саміт “нормандської четвірки”. У МЗС РФ наполягають, що його головним підсумком нібито стало “одностайне підтвердження безальтернативності мінських угод”.

Читайте також:

Пристайко назвав умови, за яких Україна шукатиме заміну Мінським угодам

 Окрім цього, російське МЗС вкотре заявило про буцімто “наступ на російську мову”. “У країні, яка декларує своєю метою вступ до Євросоюзу, звучать заклики очистити Україну від російськомовних дітей”, – стверджують у російському відомстві. Також там стали на захист “георгіївських стрічок” та обурилися героїзації лідерів ОУН Степана Бандери та Романа Шухевича.

Також російське відомство традиційно зняло усю відповідальність з РФ та переклало її на Україну, заявивши, що “ключі від всіх дверей, що ведуть до врегулювання, перебувають у Києві”.

Раніше під час засідання Тристоронньої контактної групи у Мінську українська та російська сторона обговорювали майбутні ділянки розведення сил на Донбасі та нібито дійшли згоди стосовно однієї.

Відео

Зрушень щодо обміну полоненими немає: у Мінську завершилося засідання ТКГ

Воно було нетривале. На засіданні гуманітарної підгрупи, яка опікується цим питанням, не було представниці від України Валерії Лутковської. Натомість тривали дискусії щодо нових ділянок розведення на лінії зіткнення.  Їх представили аж дев’ять.  

Нагадаємо, в Парижі 9 грудня відбулася зустріч лідерів Німеччини, Франції, України та Росії. Це – перший “нормандський саміт” з осені 2016 року.

Після прибуття Зеленського до Єлисейського палацу о 14:55 за місцевим часом (15:55 за Києвом), одразу розпочалася зустріч з президентом Франції Еммануелем Макроном, а після 16-ї – з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель.

О 16:00 була запланована зустріч лідерів країн-учасниць “Нормандського формату”, а на 18:45 – пресконференція чотирьох лідерів, однак зустріч “четвірки” розпочалася на дві з половиною години пізніше. Також відбулися перші перемовини віч-на-віч Зеленського та Путіна.

Зустрічі тривали майже до опівночі за Києвом, після чого лідери “нормандської четвірки” дали разом пресконференцію та оприлюднили спільну заяву. 

Володимир Зеленський під час спілкування з пресою назвав головною перемогою саміту в Парижі обмін полоненими до кінця року у форматі всіх на всіх, але визнав, що цього “замало”. Сторони під час зустрічей також обговорили “газове питання”, контроль кордону на Донбасі, а також домовились про наступний саміт протягом чотирьох місяців.  

Повну хронологію перемовин “нормандської четвірки” читайте за цим посиланням. 

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *