Захарова запевняє, що підстав для видачі немає.
Росія відмовляється видавати підозрюваного у катастрофі літака рейсу MH17 Володимира Цемаха, тому що “для цього немає підстав”.
Про це на брифінгу 12 грудня заявила представниця міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова.
За її словами, російська генпрокуратура у відповіді на запит прокуратури Нідерландів повідомила, що “претензії нідерландської сторони не обґрунтовані”.
Захарова заявила, що наказ про арешт Цемаха “віддавався в усній формі, а його документальне оформлення проведено лише після зустрічного запиту російської сторони заднім числом”.
У МЗС РФ запевняють, що наказу про розшук Цемаха не було і він не був внесений в базу розшуку Інтерполу як розшукувана особа.
Читайте також:
СБУ оголосила в розшук фігуранта справи МН17 Цемаха
“Якби російська влада повірила запиту прокурора Нідерландів, то порушила б статтю 5 Європейської конвенції захисту прав людини та основних свобод”, – заявила Захарова.
Представниця МЗС ще раз повторила тези про причетність України до катастрофи MH17 і додала, що “переконливої доказової бази в розслідуванні катастрофи досі немає”.
Нагадаємо, що Нідерланди офіційно звинуватили РФ у відмові арештувати терориста Цемаха. Росія відмовилася затримувати ексзенітника бойовиків “ДНР” і фігуранта справи про збиття малазійського “Боїнгу” рейсу MH17 над Донбасом Володимира Цемаха, хоча прокуратура Нідерландів зверталася до Росії з вимогою арештувати його.
Наприкінці червня українські спецслужби провели спецоперацію на окупованій території Донбасу і вивезли з окупованих районів Донецької області колишнього начальника розрахунку ППО Сніжного (з околиць якого була випущена ракета “Бук” по малайзійському Boeing – прим.ред.) Володимира Цемаха, який може бути причетним до справи у авіакатастрофі MH17 2014 року.
За даними джерел, від 26 червня 2014 року до 27 червня 2019-го в окупованому Сніжному він обіймав посаду “командира батальйону протиповітряної оборони в/ч 08801”, який згодом став “1-ю окремою мотострілковою бригадою “Слов'янська” ДНР”. Згодом “зенітник” був “заступником командира батальйону в/ч 08819”. Тим часом з’явилася інформація, що нібито Росія внесла його до списків на обмін.
Своєю чергою головний прокурор Нідерландів звернувся з листом до ГПУ з проханням не видавати Росії підозрюваного у справі про катастрофу Malaysia Airlines. 5 вересня Апеляційний суд Києва ухвалив рішення про звільнення з-під варти Цемаха під особисте зобов'язання.
7 вересня його доправили до Москви в рамках обміну полоненими. Президент України Володимир Зеленський повідомив, що нідерландські слідчі допитали його перед відправленням до Росії.