У Москві намагалися зірвати показ фільму про Голодомор

Десятки чоловіків із закритими обличчями увірвалися в будівлю Меморіалу. Вони вийшли на сцену і вигукували “Ганьба” і “Геть фашизм”.

У столиці Росії Москві група невідомих намагалася зірвати показ фільму про Голодомор “Гарет Джонс” польського режисера Агнешки Холланд. Про це напередодні ввечері повідомив правозахисний центр Меморіал.

Зазначено, що десятки чоловіків із закритими обличчями увірвалися в будівлю Меморіалу. Вони вийшли на сцену і вигукували “Ганьба” і “Геть фашизм”. Поліція, яка прибула на місце, затримала трьох, яких їм передали співробітники Меморіалу.

Надалі показ фільму відновили, але після нього силовики ще кілька годин не випускали людей з будівлі. Їх змусили написати пояснювальні про те, як вони опинилися на кінопоказі. До заблокованого персоналу не пускали адвокатів, юристів та журналістів.

В цілому, поліція провела в правозахисному центрі близько шести годин, маючи намір вилучити техніку і комп’ютери, але в підсумку забрала частину пожежної сигналізації і відеореєстратор.

? ? ? Un événement organisé dans les locaux de @hrc_memorial & @MemorialMoscow interrompu un groupe d’individus inconnus. Video Gleb Strunnikov pic.twitter.com/HAHtMlMfFl

— Memorial France (@france_memorial) October 14, 2021

Зазначимо, в фільмі розповідається історія британського журналіста Гарета Джонса. У 1933 році він таємно вибрався з Москви в Україну і став першим західним репортером, який написав про Голодомор.

Нагадаємо, в ХХ столітті Україна пережила три Голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і 1946-1947 років. Лише після оголошення незалежності України почалося розслідування масштабів найбільшого Голодомору 1932-1933 років. За різними оцінками, тоді загинули близько 4,5 млн українців.

Геноцидом Голодомор 1932-1933 років крім України визнали ще 17 країн.

Посол Ізраїлю засумнівався, що Голодомор – геноцид українців

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *