У Конгресі США звинуватили Трампа у порушенні присяги – новини світу

Трамп на слуханнях відсутній.

У понеділок, 9 грудня, юридичний комітет Палати представників у Конгресі США проводить слухання у справі про імпічмент президента Дональда Трампа. Під час яких главу Білого дому звинуватили у нібито порушенні президентської присяги.

Про це повідомляє телеканал CNN.

Зокрема, на думку голови комітету палати представників по судових справах Джерролда Надлера, президент США Дональд Трамп порушив присягу, вчинивши тиск на український уряд, щоб поновити розслідування в Україні справи проти його конкурента Джо Байдена. За словами демократа, своїми діями щодо України Трамп поставив особисті інтереси вище інтересів США.

“Якщо президент ставить свої інтереси вище інтересів країни, він зраджує клятву, яку приносить під час вступу на посаду. Не важливо, до якої партії він належить і які політичні погляди сповідує. Навіть якщо президент не збирається дотримуватися своєї присяги, я маю намір виконати свою” – заявив він.

Надлер також зазначив, що, хоча президенту було запропоновано брати участь в слуханнях, він вважав за краще цього не робити. Крім того, він розкритикував главу Білого дому, що той не надіслав на слухання своїх представників. Він припустив, що Трампа не було, бо “президенту нічого сказати на своє виправдання”.

Читайте також:

Справа імпічменту: у США анонсували висунення офіційних звинувачень. Трамп попросив зробити "все швидко"

“Ми запросили президента взяти участь в цьому слуханні, допитати свідків і подати докази, які можуть пояснити звинувачення, висунуті проти нього. Президент Трамп вирішив не з'являтися”, – сказав Надлер.

Нагадаємо, довкола президента США Дональда Трампа розв’язався скандал, пов'язаний з Україною. Видання The Washington Post повідомило про скаргу американського розвідника проти Трампа через розмову американського лідера з іншим іноземним лідером та дану Трампом  “тривожну обіцянку”. Одним з політиків, з яким міг говорити глава Сполучених Штатів, називали президента України Володимира Зеленського. Згодом видання The Washington Post із посиланням на джерела повідомило, що Трамп під час розмови саме із президентом України Володимиром Зеленським тиснув на нього і вимагав розпочати розслідування проти компанії Burisma, якою керував син Джо Байдена – його конкурента на президентських виборах 2020 року. Також Трамп нібито наказав заморозити 400 мільйонів доларів військової допомоги для України за тиждень до телефонного дзвінка. 

У Конгресі США звинуватили Трампа у тиску на Україну та закликали опублікували стенограму розмови президентів Сполучених Штатів та України. Обидві сторони на це погодилися. 24 вересня голова Палати представників США Ненсі Пелосі ініціювала старт процедури імпічменту Трампа. Сам він назвав ситуацію, що склалася, “президентським харасментом”. 

25 вересня Білий Дім оприлюднив стенограму розмови Трампа та Зеленського. Повний текст перекладу дивіться на ТСН.ua.

Вже 26 вересня американська розвідка оприлюднила текст скарги на президента США Дональда Трампа. Як і повідомляли ЗМІ, вона справді стосується розмови Трампа та президента України Володимира Зеленського та тривалого тиску, який, на думку розвідника, вчиняли США щодо України для особистих цілей американського президента. ТСН.ua розповів основні моменти доносу на Трампа – серед них інформація про неоднозначні контакти української сторони з Джуліані, скасування візиту Пенса до Києва та спроби Білого дому приховати все це.

Відео

Більше восьми годин експерти з американської конституції сперечалися, чи є підстави для імпічменту Трампа

Троє з чотирьох свідків, яких викликали демократи, наполягали: Дональд Трамп очевидно зловживає повноваженнями президента, робить це для забезпечення переваги на виборах, і саме для того, аби цьому запобігати, засновники американської держави вписали в конституцію механізм імпічменту президента. Свідок від республіканців стверджує: незважаючи на сумнівну поведінку президента, конституційних засад для імпічменту поки що немає.  

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *