Міністерство охорони здоров'я Японії ще має схвалити препарат.
Китайські медики помітили, що препарат, який використовується в Японії для лікування нових штамів грипу, виявився ефективним для пацієнтів, заражених коронавірусною інфекцією.
Як вберегтися від коронавірусу
Про це повідомляє видання The Guardian.
Представник китайського міністерства науки і техніки Чжан Сіньмінь заявив, що препарат під назвою Favipiravir (торгова марка Avigan), розроблений дочірньою компанією Fujifilm, дав обнадійливі результати під час клінічних випробуваннях за участю 340 пацієнтів в Ухані і Шеньчжені.
“Він має високий ступінь безпеки і явно ефективний в лікуванні”, – уточнив Чжан.
Пацієнти, яким дали ліки в Шеньчжені, дали негативний результат аналіз на вірус в середньому через чотири дні після зараження, тоді як, ті, хто не приймав ліки – в середньому через одинадцять, повідомила громадська телекомпанія NHK.
Більше того, рентген підтвердив поліпшення стану легень приблизно у 91% пацієнтів, яких лікували Favipiravir, порівняно з 62% поліпшення без препарату.
Компанія Fujifilm Toyama Chemical, яка розробила препарат – також відома як Avigan – відмовилася коментувати ці заяви.
Однак, акції цієї фірмі зросли після коментарів Чжана.
Зазначається, що лікарі в Японії вже використовують препарат у клінічних дослідженнях на пацієнтах з коронавірусом з легкими або помірними симптомами, сподіваючись, що це допоможе запобігти розмноженню вірусу і призупинить перебіг хвороби.
Але у міністерстві охорони здоров'я Японії поки обережно ставляться до таких новин. За словами джерела з міністерства, препарат не так ефективний у людей з більш важкими симптомами. “Схоже, він не працює так добре, коли вірус вже розмножився”, – йдеться в інтерв'ю Mainichi Shimbun.
Читайте також:
Вакцина від коронавірусу, зона ризику у крові та черговість зараження: як наука воює з пандемією
Favipiravir потребуватиме схвалення уряду Японії для повномасштабного застосування на пацієнтах з Covid-19. Це може статися вже в травні. “Але якщо результати клінічних досліджень затримаються, схвалення також може бути відкладено”, – заявило джерело.
Раніше ТСН.ua з'ясовував, чи можуть українські краплі вилікувати коронавірус.
Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.
Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю – COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.
Більше про: Коронавірус
Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.
В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:
- уникати контактів з тваринами;
- не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
- уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
- регулярно та ретельно мити руки.
Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.