На економіку в поточному році впливатимуть ті ж фактори, що призвели до уповільнення в кінці 2019 року.
Міністерство економіки прогнозує проблеми для України в 2020 році через структурні дисбаланси і накопичені проблеми. Про це повідомляє Департамент стратегічного планування та макроекономічного прогнозування Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України.
Як наголошується в повідомленні, в 2020 році продовжиться реформування у всіх сферах економіки, модернізація промислового комплексу, активне оновлення інфраструктурних об’єктів.
“Однак дія чинників, які впливали на розвиток економіки в 2019 році, на тлі вже сформованих у попередніх періодах структурних дисбалансів і накопичених проблем будуть дещо стримувати зростання економіки в цілому”, – йдеться в документі.
Також у міністерстві повідомили, що зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України в 2019 році оцінюється на рівні 3,3%. Як наголошується в повідомленні, темпи зростання майже збігаються з показником 2018 року (3,4%), в той же час змінилися драйвери цього зростання.
Так, істотно сповільнилося зростання Зведеного індексу виробництва товарів і послуг за основними видами економічної діяльності (СІП) – до 1,6% в цілому по 2019 рік, а в останні місяці року навіть спостерігалося його падіння.
“Перш за все, це відбувалося за рахунок виробничої сфери, а саме складної ситуації в промисловості, де випуск знизився після трирічного зростання. Також незважаючи на черговий рекорд врожаю зернових, істотно сповільнилося сільське господарство. Однак високий внутрішній попит генерував високі показники в будівництві, торгівлі і ряді галузей у сфері послуг”, – йдеться в документі.
Нагадаємо, прем’єр-міністр Олексій Гончарук не зміг назвати терміни нових траншів МВФ. Про трирічну програму на $5,5 млрд домовилися на початку грудня, але терміни її затвердження Фондом досі невідомі.
Раніше в МВФ заявили, що приймуть рішення за програмою допомоги Києву, коли українська влада виконає всі поставлені перед ними завдання.
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet.
Источник: www.ua.korrespondent.net