Решта людей з симптомами лікується вдома.
У Франції, якщо сьогодні відносно молода і здорова людина подзвонить своєму сімейному лікарю і поскаржиться на температуру, кашель і проблемне дихання, той випише їй 14 днів лікарняного, а от робити тест на коронавірус не відправить. Це станеться лише у випадку, якщо стан пацієнта суттєво погіршиться. Тоді потрібно дзвонити у швидку, йдеться у ТСН.16:45.
Сьогодні рівно тиждень, як у Франції діє карантин, і про його результати говорити зарано. Поки що кількість смертей зростає у країні щодоби. Від початку епідемії 860 людей померли. Найкритичніша ситуація на сході країни, зокрема в регіоні Ельзас, де встановлюють польові шпиталі і звідки військовими літаками пацієнтів перевозять до інших міст Франції, а також до сусідньої Німеччини та Люксембургу, де ще є місця в лікарнях.
Читайте також:
Ізольований через коронавірус француз пробіг марафон просто на балконі
З сьогоднішнього дня і на два місяці у Франції запровадили надзвичайний санітарний стан, а разом з ним нові обмеження для французів. Таким чином влада намагається дисциплінувати населення, бо чимало хто тут зловживав дозволеними прогулянками і пробіжками.
У деяких містах, наприклад Ніцці, тепер діє комендантська година. Усі квітневі релігійні свята мають пройти без масових заходів. Інше обмеження стосуватимуться відкритих ринків, про це заявив прем’єр.
“Ми вирішили закрити ринки просто неба. Вони залишаться тільки в невеликих містечках, де такі базари – єдине місце, де можна купити їжу. В кожному конкретному випадку ми будемо консультуватися з місцевою владою”, – повідомив прем’єр-міністр Франції Едуард Філіп.
Франція пильно стежить за ситуацією в Італії. Звідти нарешті надійшли гарні новини — цифрі досі катастрофічні, 602 смерті за добу, однак вони менші, ніж позавчора і два дні тому. Карантин починає приносини ефект.
Надихає і приклад Німеччини, де карантин не такий суворий, як у Франції, тим не менше рекордно низька смертність — 114 смертей на 27 тисяч випадків.
В Європі починають розуміти, що раніше літа епідемія на спад не піде. Так, наприклад, у Нідерландах до 1 червня заборонили бути на вулиці у групах більш ніж 3 людини.
Нагадаємо, Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.
В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні.
Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентром спалаху в Україні стала саме Чернівецька область, де хворобу діагностують найбільше. Через активне поширення хвороби деякі українські області запровадили режим надзвичайної ситуації. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.