У Франції продовжуються протестувати проти реформи Макрона: на вулицях понад пів мільйона демонстрантів

Громадяни Франції не полишають надій на скасування непопулярної пенсійної реформи, тому по всій країні організовано понад 300 мітингів до Дня праці.

Сьогодні, 1 травня, у День праці по всій Франції проходить близько 300 протестів, організованих, зокрема, професійними спілками. Мітингувальники збираються на вулицях, щоб вкотре висловити свій протест проти пенсійної реформи, яку запровадив президент країни Еммануель Макрон.

Про це повідомляє Le Figaro.

Сьогодні з-поміж 300 акцій одна, найбільша, планується в Парижі. Станом на 17:00 за Парижем (18:00 за Києвом) по всій Франції вже вийшло 614 тисяч людей. Це більше, ніж 13 квітня, коли задля мітингу зібралося 299 тисяч громадян, але менше, ніж 7 березня. Тоді на вулицях зібралося 1,28 мільйона людей.

У поліції очікується, що сьогодні на мітингах по всій країні збереться від 500 до 650 тисяч людей. Щоб забезпечити порядок, на вулиці вийдуть близько 12 тисяч правоохоронців ы жандармів, 5 тисяч — лише в Парижі. Міністр внутрішніх справ Франції Жеральд Дарманін повідомив, що в Ренні та Нанті будуть задіяні чотири мобільні групи.

Профспілки сподіваються, що участь в протестах візьме безпрецедентна кількість учасників — від 1 до 5 мільйонів.

Зазначимо, реформа передбачає, що пенсійний вік збільшиться. Французи матимуть право вийти на пенсію у 62 роки, але для отримання певних виплат їм доведеться пропрацювати щонайменше до 64-х років.

Нагадаємо, що Європарламентарі закликали Францію вигнати посла Китаю через скандальну заяву про Крим.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *