У Бразилії стався масштабний теракт: підпалили десятки автобусів та потяг

У Бразилії воєнізовані угруповання здійснили масштабну атаку на на систему громадського транспорту Ріо-де-Жанейро.

У Ріо-де-Жанейро – другому за величиною місті Бразилії – воєнізовані кримінальні угруповання у понеділок, 23 жовтня, підпалили щонайменше 36 автобусів, чотири вантажівки та потяг, здійснивши безпрецедентний напад на систему громадського транспорту міста.   

Про це пише The Guardian.

Теракт злочинців – ймовірно, відповідь на вбивство поліцейським високопоставленого лідера воєнізованого формування на ім'я Матеус да Сілва Резенде.

Губернатор штату Ріо-де-Жанейро Клаудіо Кастро назвав це “терористичними актами” і
пообіцяв завдати удару організованій злочинності.

Місцеві ЗМІ назвали теракт – одним із найбільших злочинних нападів в історії міста.

“Спалах насильства – драматичний навіть для штату, який десятиліттями бореться зі злочинністю, яка щороку забирає тисячі життів – зупинив частину найвідомішого міста Бразилії та змусив закрити щонайменше 45 шкіл, що вплинуло на тисячі учнів”, – пишуть журналісти.

У мерії Ріо-де-Жанейро закликали громадян уникати районів, де сталися підпали громадського транспорту. Повідомляється, що атаки відбулися щонайменше в дев’яти різних районах – де проживає близько мільйона людей.

Урядові чиновники та звіти ЗМІ приписують теракт  політично пов’язаним мафіозним групам, які захопили контроль над величезними районами Ріо протягом останніх двох десятиліть.

Губернатор штату Ріо-де-Жанейро Клаудіо Кастро заявив, що 12 злочинців були заарештовані у зв'язку з нападами і їм будуть пред'явлені звинувачення в “терористичних актах”. 

“Я не сумніваюся, що завтрашній день буде набагато більш упорядкованим і спокійним», – сказав він журналістам, пообіцявши вести “жорстку боротьбу з такими злочинцями 24 години на добу, сім днів на тиждень”.

Але експерти з безпеки описали напади в понеділок як “зухвалий наступ” на владу Ріо, який викрив неспроможність урядів, які змінювали один одного, взяти під контроль організовану злочинність.

Теракт стався через кілька годин після стрілянини у 24-річного хлопця на Матеус да Сілва Резенде, який, як повідомляється, є племінником одного з найвідоміших кримінальних лідерів Ріо Луїса Антоніо да Сілва Браги, командира воєнізованого формування на прізвисько “Зіньо”. Повідомляється, що Матеус був застрелений під час поліцейської операції.

Нагадаємо, у Польщі на кордоні з Білоруссю загинуло двоє людей.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *