У Білорусі помер політв’язень Микола Клімович — засуджений за карикатуру на Лукашенка

Білоруський блогер та активіст мав інвалідність ІІ групи через хворобу серця.

У неділю, 7 травня, у виправній колонії №3 у Вітебській області Білорусі помер 61-річний ув’язнений Микола Клімович. Він відбував покарання за публікацію карикатури на самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка.

Про це повідомили у Центр захисту прав людини “Вясна”, не уточнюючи причину смерті.

Білоруський блогер та активіст мав інвалідність ІІ групи через хворобу серця. Чоловіка звинуватили в образі Олександра Лукашенка за сатиричне зображення, яке Клімович розмістив у соціальних мережах, та засудили за ст. 368 КК РБ на рік позбавлення волі.

Вирок 28 лютого 2023 року ухвалив суддя Андрій Бачило на вимогу прокурора Іллі Гузаревича. Чоловіка затримали у залі суду, оскільки він був на волі до винесення вироку.

“З болем дізнались, що політв’язень Микола Клімович помер у колонії”, — відреагувала у Twitter білоруська опозиціонерка в еміграції Світлана Тіхановська. «Якщо екстрена медична допомога не потрапить до інших політв'язнів, помруть ще більше», — додала вона.

Видання “Медіазона” повідомляє, що на їхній телефонний дзвінок у Вітебській колонії, де відбував покарання Клімович, відповів черговий, який заявив, що жодної інформації по телефону надати не може. Однак сказав, що родичі “можуть звернутися письмово” і тоді їм буде надано відповідь.

Нагадаємо, раніше білоруський політв’язень, екскандидат у президенти Віктор Бабарико опинився у лікарні з численними тілесними ушкодженнями та пневмотораксом.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *