Всесвітня евакуація: де через коронавірус застрягли українці і як вони намагаються повернутися додому – коронавірус у світі

МЗС обіцяє евакуювати усіх охочих.

Щонайменше 20 тисяч наших співвітчизників наразі все ще чекають можливості повернутися додому. Усі вони застрягли в різних куточках світу. Та через закриті повітряні й наземні кордони Європи, зробити цього не можуть.

Єдиний вихід – евакуація. А це серйозна дипломатична робота, організаційна та й додаткові фінасові витрати, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

Відео

Щонайменше 20 тисяч українців застрягли у різних куточках світу через коронавірус

Щонайменше 20 тисяч українців все ще чекають можливості повернутися додому. Усі вони – застрягли в різних куточках світу. Та через закриті повітряні й наземні кордони Європи, зробити цього не можуть. Єдиний вихід – евакуація. А це серйозна дипломатична робота, організаційна та й додаткові фінансові витрати. Тонкощі евакуації по-українськи – вивчав ТСН.Тиждень. Більше про коронавірус в Україні

Свою подорож пара планувала ще за півроку. Й буквально застрибнула в останній рейс до закриття повітряного простору. Аби не втратити гроші – від путівки вирішили не відмовлятися.

“Ми давно, ще в жовтні місяці планували й викупили білети”, – кажуть вони.

Як повертатимуться назад – їх не хвилює. Та схоже, аж зовсім даремно. Тисячі наших співвітчизників, що зважилися на тур буквально за лічені дні до світового біологічного цунамі виявилися заблокованими в аеропортах та залізничних станціях, в автобусах та власних автівках.

Читайте також:

До Києва з Польщі спецпотягами привезли евакуйованих українців. Як перевіряли людей та чи виявили хворих на COVID-19

Максим із друзями застрягли на Кіпрі. Не встигли проскочити заборону на польоти усього на один день. І якщо скасований лоукост коштував по 25 євро, то тепер, кажуть, за евакуацію інколи мало і 200. Тож вони просять забрати їх безкоштовно. 

“Евакуація що собою являє? Це допомога з боку держави вивозити громадян. Безкоштовно все. Що ми отримали натомість? Ми отримали всі наші скасовані квитки. І якісь комерційні рейси, які починалися взагалі з нечуваними сум, там з тисячі євро”, – каже він.

Більше тисячі українців застрягли на українсько-польському кордоні. Пункти пропуску, які поки ще працюють, не мають пішохідних переходів. А тому чимало наших співвітчизників не могли повернутися додому. Аби таки здолати триста метрів прикордонного шляху, ледь не за будь-які гроші просилися до водіїв у машини.

У МЗС запевняють, що допомогти готові усім – головне зареєструватися у програмі “Друг” або ж звернутися безпосередньо до посольства чи консульства. Й кажуть, гарантовано українці зможуть дістатися додому безкоштовно або за пільговими цінами з так званих точок-хабів, які знаходяться у 9-ти країнах – Туреччині, Арабських Еміратах, Чехії, Німеччині, Польщі, Австрії, Словаччині, Латвії та Литві. От тільки кількасот наших туристів в Індонезії кажуть, дістатися цих хабів – просто нереально, або доведеться викласти купу грошей.

Більше про: Коронавірус в Україні

  • Депутати не на карантині: Разумков повідомив про підготовку до позачергового засідання Ради
  • Греко-католики готові віддати храми і монастирі під шпиталі для заражених коронавірусом
  • На Буковині закриваються цілі села, а в інших містах пенсіонери б’ються за місця у транспорті та блокують його: як живе Україна на карантині

“Найнижча вартість квитка з пересадками до Стамбулу коштує від 1200 доларів за людину. Щоб дістатися сім’ї із чотирьох осіб потрібно 4800 доларів. А потім ще придбати квитки зі Стамбула за 160 доларів на особу”, – зазначають українці.

За кожен прострочений день перебування в Індонезії їм ще й доводиться платити по 70 доларів штрафу. Така ж ситуація й з тими українцями, які застрягли на Шрі-Ланці.

Так чи інакше, але перекриті європейські кордони змогли цього тижня здолати  23 тисячі наших співвітчизників. В аеропортах приземлилося кількадесят спецрейсів. А столичний залізничний вокзал прийняв кілька потягів з польського Перемишля. Всі ці тисячі людей автоматично потрапляють в групу ризику. Зустрічали мандрівників медики та рятувальники в масках та спецкостюмах.

“Будемо фіксувати приїжджих, аби далі спостерігалися сімейними лікарями. Адреса, звідки приїхав, телефон”, – каже сімейна лікарка Антоніна Шарафан.

Усі мандрівники письмово зобов’язалися витримати двотижневу самоізоляцію – від дотримання якої залежить здоров’я усієї країни. От тільки вірити їм доведеться на слово. Бо чи справді десятки тисяч повернутих чесно сидітимуть вдома – ніхто гарантувати не може. У МОЗі кажуть, перевіряти здатні лише вибірково. Загалом цифра евакуації наближається до 50 тисяч осіб.

Мар’яна Зінковська

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *