Головні завдання канадської влади нині – підтримка родин та повне розслідування.
Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо наголосив, що головна задача влади країни – домогтися від Ірану повного і неупередженого розслідування збиття українського Boeing, на якому перебували 63 громадянина Канади. Про це прем’єр країни заявив під час брифінгу.
“В мене була нагода поспілкуватись з деякими родичами жертв катастрофи. Їм боляче, вони розлючені і в скорботі, і вони хочуть відповідей, вони хочуть правосуддя”, – зазначив канадський прем’єр.
Трюдо наголосив, що домагатиметься повного розслідування інциденту до покарання всіх винних і виплати компенсацій. Підтримка родин жертв катастрофи та повне розслідування – головні задачі, які прем’єр ставить перед собою.
“Те, що Іран визнав, – це дуже серйозно. Збиття цивільного літака – це жахливо. Але Іран має взяти повну відповідальність. Канада не заспокоїться, поки ми не отримаємо звітність, суд та завершення справи, на яке заслуговують родини загиблих”, – заявив прем’єр.
Canadian PM Justin Trudeau makes remarks on airliner shot down over Iran
HAPPENING NOW: Canadian Prime Minister Justin Trudeau delivers remarks on the Ukrainian airliner shot down over Iran, killing all 176 people on board. https://abcn.ws/35NDhNn
Опубліковано ABC News Субота, 11 січня 2020 р.
Як повідомлялося, офіційний Іран заявив, що ракета “земля-повітря” збила літак МАУ рейсом “Тегеран-Київ”, на борту якого загинуло 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. В офіційній заяві йдеться про те, що трагедія сталася через “людський фактор”. Літак помилково сприйняли за ворожий об’єкт після того як він повернув у бік військового центру Корпусу вартових Ісламської революції. За кілька годин до катастрофи іранські військові обстріляли дві військові бази США на території Іраку.
Президент Ірану Хасан Роухані назвав трагедію “непрощенною помилкою” і заявив, що країна продовжить розслідування катастрофи українського літака. Своєю чергою лідер України Володимир Зеленський сказав, що Україна чекає від Ірану повного визнання провини у збитті літака МАУ, проведенні розслідування та поверненні тіл загиблих.
Нагадаємо, вранці 8 січня у столиці Ірану Тегерані розбився український пасажирський літак авіакомпанії МАУ, який виконував рейс “Тегеран-Київ”. На борту перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, ніхто не вижив. Увесь екіпаж, а також два пасажири були громадянами України. Відомо, що на рейс зареєструвалося 169 пасажирів, втім, двоє людей так і не сіли на борт літака.
Офіс генпрокурора розпочав розслідування катастрофи – справа розглядається за ч. 3 статті 276 Кримінального кодексу (порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту, що спричинило загибель людей). До Ірану вирушив борт авіації ЗСУ із 45 фахівцями різних галузей, які будуть залучені до з’ясування обставин катастрофи літака авіакомпанії МАУ. На час встановлення обставин авікатастрофи всі українські авіакомпанії тимчасово припинять польоти у повітряному просторі Ірану.