Найголовнішими загрозами стали екологічні.
Найсерйознішими загрозами для світової економіки Всесвітній економічний форум у Давосі (ВЕФ) назвав вимирання видів флори і фауни і кліматичні катастрофи.
Як повідомляє DW, таку заяву було зроблено 15 січня на презентації щорічного звіту про ризики для економіки, який складений на підставі опитування 750 експертів та осіб, що ухвалюють рішення у світовій економіці.
Відповідно до звіту, вперше п'ять найбільших світових ризиків є екологічними. До їх числа належать екстремальні погодні явища, стихійні лиха, очікувані протягом наступних десяти років, імовірність втрати біорізноманіття і руйнування наземних і водних екосистем.
Ще одним серйозним ризиком у звіті назвали нездатність урядів адаптуватися до змін клімату.
“Рівень моря підвищується, а пов'язані зі зміною клімату пожежі займають великі площі”, – заявив голова ВЕФ, колишній міністр закордонних справ Норвегії Берге Бренд.
Без вина, бананів і кави. Які продукти зникнуть через зміни клімату
Як пише видання, засновник ВЕФ Клаус Шваб заявив, що на традиційній щорічній зустрічі в Давосі почнеться виконання двох глобальних ініціатив: глобальна освітня програма, яка дозволить навчити 1 млрд людей і висадка по всьому світу 1 млрд дерев.
“Реставрація екосистеми – це пріоритет майбутнього десятиліття, ми хочемо залишити міцну спадщину для майбутніх поколінь”, – заявив Шваб.
Він додав, що світ перебуває в “надзвичайному стані” через кліматичні кризи і торгові війни, а “вікно для переговорів швидко закривається”.
Щорічний Всесвітній економічний форум у Давосі відбудеться від 21 до 24 січня 2020 року. Очікується, що на нього приїдуть 3000 лідерів з 117 країн. Серед запрошених гостей – президент України Володимир Зеленський, президент США Дональд Трамп, канцлерка Німеччини Ангела Меркель і екоактивістка Грета Тунберг.
Читайте також:
Україна піднялася в рейтингу ефективності боротьби зі змінами клімату
Нагадаємо, Європейський Союз планує виділити чверть свого бюджету у розмірі 1 трлн євро на боротьбу зі змінами клімату та в наступні 10 років зробити економіку ЄС більш екологічною.
12 грудня 2019 року голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн представила програму ЄС по захисту клімату “Green Deal” (“Зелена угода”). Згідно з якою до 2030 року ЄС має скороти обсяги викидів парникових газів на 50-55% порівняно з показником 1990 року. Програма передбачає широкий спектр заходів на захист клімату та перетворення ЄС до 2050 року на “кліматично нейтральну зону”, тобто з нульовими показниками викидів шкідливих для клімату газів.