Громадян Молдови додому пускатимуть.
Від вівторка, 10 березня, Молдова перестає пускати до країни всіх іноземних громадян, які прилетять літаками з країн, де є випадки зараження коронавірусом.
Прем'єр-міністр Іон Кику зазначив, що на борти літаків, що летять до Кишинева з країн, в яких є випадки зараження коронавірусів, пускатимуть лише громадян Молдови. Про це пише NewsMaker.
“У зонах ризику ми будемо пускати на борт лише громадян Молдови. Ми не можемо повністю заборонити польоти з цих країни. Якщо зробимо це, люди все одно будуть приїжджати мікроавтобусами в ще гіршому стані”, – сказав Кику.
Прем'єр-міністр наголосив, що Молдова не може заборонити своїм громадянам повертатися додому.
“Це наші люди, і ми зобов'язані пустити їх додому. Тобто зараз ми не припинимо польоти. Скільки триватиме цей етап, складно сказати. Думаю, проблема не вирішиться швидко”, – зазначив Кику.
Раніше президент Молдови Ігор Додон зазначив, що повне припинення польотів до Італії передчасне, оскільки в Молдові підтверджено лише один випадок зараження новим типом коронавируса COVID-19.
“Наприклад, Румунія обмежила польоти в країни, де відзначені спалахи вірусу. Ми обговорили це питання і пропонуємо поки заборонити транзит через Молдову громадянам інших країн, які приїхали з зон, де відзначені спалахи коронавірусу. Якщо Румунія заборонить польоти з Італії, понад мільйон румунів, які працюють в Італії, їздитимуть до Румунії через Молдову. Ми станемо додатковою зоною ризику і транзиту. Тому до повної заборони польотів в Кишинів з Італії або інших країн ми розглядаємо можливість дозволити в'їжджати в країну лише громадянам Молдови, які хочуть повернутися додому”, – сказав Додон.
Від 9 березня Румунія припинила всі польоти в Італію.
8 березня повідомлялося, що в Молдові зафіксували перший випадок інфікування коронавірусом. Хвора перед тим перебувала в Італії. Разом з інфікованою коронавірусом громадянкою Молдови в літаку були українці. Всіх із групи ризику помістили на 14-денний карантин.
Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.
Більше про: Коронавірус в Україні
Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю – COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.
Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.
В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:
- уникати контактів з тваринами;
- не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
- уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
- регулярно та ретельно мити руки.
Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.