Від перших хворих в Ухані до відсутності нових заражених у межах країни: як Китай йшов до приборкання коронавірусу – коронавірус у світі

Перших хворих зафіксували у Новий рік.

Країна, з якої все почалося у цьому пандемічному світі –  Китай – звітує про приборкання хвороби. Якщо рахувати від перших симптомів перших пацієнтів – на взяття епідемії коронавірусу під контроль пішло приблизно три з половиною місяці.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Відео

Приборкання коронавірусу: як Китай подолав недугу і яких помилок припустилася влада

Країна, з якої все почалося у цьому пандемічному світі – Китай звітує про приборкання хвороби. Якщо рахувати від перших симптомів перших пацієнтів, на взяття епідемії під контроль пішло приблизно 3,5 місяця. Як розвивалася недуга в Китаї, яких помилок припустилася влада, як їх компенсувала потім – у сюжеті. Більше про коронавірус

31 грудня, в останні години року Китай повідомляє Всесвітній організації охорони здоров’я: маємо новий вірус. 44 інфікованих. Усі – бували на ринку тварин та морепродуктів в Ухані. За добу до цього в китайській соціальній мережі про це пише офтальмолог Лі Веньлян, якому здається: його пацієнти хворі на вірус дуже схожий за ознаками на небезпечний SARS.

Більше про: Коронавірус

  • Коронавірус у світі. Додому повернули майже 60 тисяч українців, 16 осіб лікуються за кордоном
  • Коронавірус в Іспанії. Місць у лікарнях не вистачає, лікарям доводиться обирати, хто з пацієнтів житиме
  • Коронавірус на Близькому Сході: в Ірані за добу інфікувалися майже 1 000 осіб

Його одразу ж викликають до поліції і суворо попереджають, що таке пліткарство – небезпечне для кар’єри. Він ставить підпис під попередженням і повертається додому лікувати хворих.Зокрема – і хворих на коронавірус.

Заразившись сам, 7 лютого 33-річний Лі Веньлян помирає в реанімації. За вікнами його лікарні зовсім інша країна, не схожа на ту, де йому виписували попередження.

ТСН вперше говорить про новий китайський коронавірус 14 січня, коли ним починає серйозно перейматися ВООЗ. Ще 17 січня нікому за межами Китаю не було зрозуміло, що коронавірус передається від людини до людини, китайці це старанно приховували. Але кількість заражених в Ухані щодня зростає – блискавично. З’являються перші випадки за кордоном.

Усе це дуже невдало співпадає з китайським новим роком. Місяцем найбільшого переміщення китайців планетою. Десятки мільйонів людей їдуть додому чи навпаки – в гості до дітей. 24 січня Китай скасовує вуличні свята, однак подорожніх уже не зупинити. Десять великих міст, де знаходять коронавірус, – ізолюють. Цього дня повідомляють уже про тисячу заражених китайців. Однак ВООЗ все ще не бачить приводу для оголошення надзвичайного стану.

У закритому Ухані на полицях магазинів бракує товарів. Починаються бійки за їжу, хоча її все ще вдосталь. Серед інших іноземців застряг у місті наш Іван Кудецький, який розказував ТСН скайпом: все сталося так раптово, що виїхати – ніхто не встиг.Навіть купити їжі Іван не міг вийти з будинку просто так – доводилося заповняти анкету.

За межами офіційних карантинних зон з’являються народні. Жителі самі замуровуються і відмовляються пропускати чужих: а раптом вони заразні?

Місця для хворих в Ухані закінчуються, тому тут терміново, за лічені дні, зводять лікарню. У ній демонструють на камери роботів, які розвозитимуть хворим ліки, аби зайвий раз не наражати на небезпеку медпрацівників.

Дрони – літають і їздять містами, закликають громадян надягати маски і розходитися по домівках. Іноземців звідти евакуюють спецрейсами, вдома на них чекає перевірка та двотижнева обсервація. В країні зачиняються сотні міжнародних офісів і представництв  – серед них Apple та Google.

Не впоравшись із тим, аби вчасно розгледіти і зупинити поширення хвороби світом у себе вдома Китай успішно задушує її авторитарним карантином. Загиблого від коронавірусу офтальмолога Лі Веньляна тепер називають героєм, наче ніхто й не примушував його мовчати.

Ще 12 березня Китай офіційно оголошує: пік епідемії країна пройшла. Натепер- вже три дні там, за офіційними даними – жодного нового випадку захворювання всередині країни.

Яна Слєсарчук

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *