До цього жодних смертей серед дітей від COVID-19 помічено не було.
У Китаї від коронавірусу померли 10-місячне немовля та 14-річна дитина, що свідчить про те, що люди, які не досягли 18 років, не застраховані від інфекції та смерті від неї.
Як пише Los Angeles Times, вчені у зв’язку з цим повідомили про нові дослідження перебігу хвороби у дітей, які дещо спростовують попередні дослідження.
Зазначається, що немовля померло у середу, 18 березня. Дитина страждала від закупорки кишечника, і, як кажуть, у неї була поліорганна недостатність протягом чотирьох тижнів, перш ніж виявили коронавірус.
За даними китайської дослідницької групи з коронавірусу у дітей, зі 171 інфікованої дитини у країні, троє перебували у тяжкому стані і потребували інтенсивної терапії, серед них було і 10-місячне немовля, яке померло.
Як і немовля, двоє інших інфікованих дітей мали серйозні проблеми зі здоров'ям, які, можливо, зробили їх більш вразливими до COVID-19. Один лікувався від лейкемії, а другий страждав від хвороби нирок.
Інші дослідження Центру контролю за захворюваннями Китаю повідомляють про 2 143 підтверджені випадки інфікування коронавірусом дітей, серед яких був і підліток, який помер.
Однак, вони не зазначають, чи були хронічні хвороби у померлого юнака та у якій формі інші інфіковані діти переносили інфекцію.
Як вберегтися від коронавірусу
Що стосується самого дослідження, яке провели експерти з New England Journal of Medicine, то воно виявило, що понад 4,4% інфікованих дітей не мали симптомів вірусу, 51% – мали легкі симптоми, такі як кашель, біль у горлі, нежить, іноді лихоманка, втома. У деяких випадках у дітей були лише такі симптоми, як нудота, блювота, біль у шлунку та діарея.
Решта 39% дітей були середньо хворими. У них були такі симптоми, як пневмонія з кашлем, який прогресував і лихоманка.
Знімки легень у цих дітей були з невеликими шрамами і плямами. За допомогою стетоскопа лікарі часто чули брязкання у грудях, що свідчить про накопичення рідини.
Зазначається, що у важких випадках температура, кашель, а іноді і шлунково-кишкові симптоми прогресували протягом тижня до утрудненого дихання та ознак того, що вони не отримували достатню кількість кисню. У критичних випадках виникали дихальна недостатність та шок, запалення мозку та збій у життєво важливих органів, таких як серце та нирки.
Серед немовлят до 1 року у 11% та у 7% дітей віком від 1 до 5 років був важкий або критичний стан. Серед дітей віком від 6 до 15 років важко перенесли інфікування лише 4%, і 3% – 16-річні підлітки.
“На відміну від інфікованих дорослих, більшість інфікованих дітей мають більш легкий клінічний перебіг. Безсимптомні інфекції також не були рідкістю”, – написали автори дослідження New England Journal of Medicine.
Також вони додали, що нез’ясованою залишається головоломка, чи можуть ці 51-55% інфікованих дітей, які не мають симптомів або мають легкі, поширювати інфекцію.
Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.
Більше про: Коронавірус
Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю – COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.
Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.
В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:
- уникати контактів з тваринами;
- не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
- уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
- регулярно та ретельно мити руки.
Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.