Вибухи на Північних потоках – біля місця диверсії російське судно помітили збройні сили Данії

Збройні сили Данії підтвердили, що фіксували російський корабель, призначений для операцій під водою, за кілька днів до диверсії на газопроводах.

За чотири дні до вибухів на газопроводах “Північний потік” на схід від данського острова Борнгольм перебувало російське спеціальне судно СС-750, яке має на борту мінісубмарину типу AS-26 Priz.

Про це повідомляє видання Information з посиланням на Збройні сили Данії.

У повідомленні йдеться, що данські військові підтвердили, що 26 фотографій російського судна були зроблені патрульним катером, який 22 вересня 2022 року.

Як відомо, вибухи на “Північних потоках” сталися 26 вересня.

“Це неймовірно цікаво. СС-750 — це спеціальне судно, призначене саме для підводних операцій”, — каже шведський дослідник Йоаким фон Браун.

Аналітик Джейкоб Каарсбо, який 5 років працював у розвідувальній службі Міністерства оборони США, вважає, що ця інформація “проливає світло на те, що відбувалося в регіоні за кілька днів до цього”.

“СС-750 є найцікавішим судном для підтвердження, тому що ми знаємо, що воно здатне здійснити таку операцію”, — говорить Джейкоб Каарсбо.

Раніше повідомлялося, що Міноборони Данії володіє 112 зображеннями російських кораблів у цьому районі. Але вперше підтверджено, що це саме російське судно СС-750 з міні-субмариною на борту.

Оборонне відомство Данії відмовляється надати доступ до фотографій російського спецсудна, оскільки вони “носять розвідувальний характер” і “є частиною розвідувальної роботи”.

Нагадаємо, за тиждень до вибухів на газопроводах “Північний потік-1” і “Північний потік-2”, які сталися у вересні 2022 року, Балтійський флот ВМС РФ проводив масштабні маневри, які могли бути прикриттям для диверсії.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *