Вибух у Бейруті: все, що відомо про трагедію

Понад сотня загиблих і п'ять тисяч потерпілих: як Ліван оговтується від вибухів у Бейруті

У місті зруйнована чи понівечена кожна друга споруда.

Ліван оговтується від вибухів небаченої сили, що сталися у порту Бейрута. В повітря здійнявся склад, як уже з’ясувалося, з небезпечним нітратом амонію. Вибуховою хвилею понівечено ледь не пів міста. Майже геть зруйновані будівлі в радіусі 10 км. 135 загиблих й 5 тисяч постраждалих. Серед потерпілих дружина та дочка прем’єра країни.

Медичної допомоги потребують і кілька українців. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

На кадрах, від яких здригнувся світ, стовп вогню та диму. А потім над містом здійнявся гігантський гриб, через який вибух починають порівнювати з бомбардуванням Хіросіми. Вибухова хвиля знесла цілі райони, будинки, здійняла та перевертала автівки. Дрижання землі відчували навіть за дві сотні кілометрів на Кіпрі. Соцмережами ширилися відео, де покоївка в останню мить встигла врятувати дитину господарів. Дивом встигла врятуватися наречена, що кілька секунд до цього посміхалася фотографу.

Що сталося, ліванці розуміють не одразу. На вулицях були тисячі закривавлених людей. Усе спершу схоже було на землетрус, розповіла Катерина, українка, що мешкає в Бейруті. У тих, хто мешкає або випадково опинився поблизу місця вибуху, ще більш страхітливі враження. У деяких перша думка була про початок війни.

Точної причини вибуху не назвали й досі. Попередніх версій було кілька. Згодом зупинилися на такій – спершу загорівся, потім вибухнув склад із понад 2,5 тисячами тон нітрату амонію, що дорівнює ледь не двом тонам тротилу.

У порту небезпечну речовину зберігали ще з 2014 року. Аміачну селітру, яку можна використовувати і як добриво, і як вибухівку, привіз сюди росіянин Ігор Гречушкін – бізнесмен із Хабаровська, який нині живе на Кіпрі. Вантаж він начебто планував через Ліван доправити до Мозамбіку. Та прикордонники через неналежність усіх документів селітру конфіскували та 6 років зберігали на складі без жодних заходів безпеки. За даними ліванських ЗМІ, напередодні вибуху працівники складу вирішили заварити невеликі отвори. Іскра начебто й спричинила трагедію.

“Це велика національна катастрофа. Кадри, які ми побачили, говорять про масштаби трагедії. Те, що сталося сьогодні, не мине без притягнення до відповідальності, винні заплатять ціну за цю катастрофу”, – заявив прем'єр-міністр Лівану Хасан Діаб.

Відео

135 загиблих й 5 тисяч постраждалих: як Ліван оговтується від потужних вибухів

135 загиблих й 5 тисяч постраждалих – Ліван оговтується від вибухів небаченої сили. У порту Бейрута зірвався склад, як вже з’ясувалося, із небезпечним нітратом амонію. Вибуховою хвилею понівечено ледь не пів міста. Майже повністю зруйновані будівлі в радіусі 10 кілометрів. Серед постраждалих – дружина та донька прем’єра країни. Медичної допомоги потребують й кілька українців. Про трагедію, яка може бути наслідком звичайнісінького людського недбальства – у сюжеті.  

Для прем'єра Хасана Діаба цей вибух і особисте горе – серед постраждалих його дружина й донька. Кількість загиблих зростає. У лікарнях бракує місць для усіх поранених, а також донорської крові та медикаментів. Будівлі чотирьох шпиталів після вибуху настільки пошкоджені, що приймати там пацієнтів неможливо.

Завали розгрібають вже другу добу поспіль. Житло втратили 300 тисяч людей. Губернатор Бейрута Марван Аббуд не втримався і почав плакати під час інтерв'ю.

Читайте також:

Вибух у Лівані: постраждали кілька українців

“Я ще ніколи не бачив такої кількості руйнувань. Ми не знаємо, як ми з цього вийдемо. Ми заледве виживали до цього вибуху й тепер ця катастрофа. Ми маємо бути сильними”, – сказав він.

До Лівану уже злітаються десятки вантажних літаків з гуманітарною допомогою. Надати її готова й Україна.

“Україна вже звернулася до Ліванської Республіки із пропозиціями про надання необхідної допомоги. І нашими рятувальниками відповідний загін готовий вилетіти у будь-який момент в разі потреби”, – заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

За попередніми оцінками, сума збитків від вибуху може перевищити 5 мільярдів доларів. Адже зруйнована чи понівечена кожна друга споруда міста.

Нагадаємо:

  • 4 серпня у порту ліванської столиці Бейрут прогриміли два потужні вибухи, які утворили над містом грибоподібну хмару. Вибухові хвилі швидко поширилися містом, завдавши шкоди навіть на околицях.
  • Аміачна селітра з судна, яка вибухнула у порту Бейрута, належала російському підприємцю Ігорю Гречушкіну.
  • Тим часом, колишній слідчий з вибухівки Департаменту США заявив, що білі спалахи, які видно на відео вибуху, можуть свідчити про те, що вибухів було декілька і, що там, окрім аміачної селітри, могли бути інші вибухонебезпечні предмети.
  • 5 липня Червоний хрест повідомив, що жертвами вибуху стали щонайменше 100 осіб, ще понад 4000 поранених.

Все, що відомо про жахливий вибух у Бейруті, читайте у нашому матеріалі.

Приєднуйтесь також до tsn.ua у Google News.

Стежте за останніми новинами!

Приєднатись

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *