Вибори у Туреччині: за три дні до голосування Ердоган програє головному опоненту – опитування

Перший тур президентських виборів запланований на 14 травня.

Чинний турецький президент Реджеп Таїп Ердоган відстає від свого головного суперника Кемаля Киличдароглу на понад п'ять процентних пунктів напередодні виборів, які відбудуться в неділю, 14 травня.

Про це свідчить опитування компанії Konda, повідомляє агентство Reuters.

Опитування показують, що Ердогана підтримують 43,7% виборців, а Киличдароглу – 49,3%. Оскільки така ситуація не ознчає перемоги жодного з кандидатів, то переможець буде визначитися у другому турі, який має відбутися 28 травня.

Зазначається, що результати опитування посилили враження, що президент Ердоган зіткнувся із найсерйознішим викликом за весь час свого 20-річного правління. Також отримані дані від Konda збіглися з результатами деяких інших опитувань, у яких кандидат від головного опозиційного альянсу Киличдароглу, випереджав чинного главу держави.

За даними опитування, проведеного 6-7 травня, ще один кандидат Сінан Оган отримав  підтримку 4,8% виборців, а Мухаррема Інче –  2,2%. Разом з тим у компанії наголошують,  що більшість їхніх виборців схиляються до голосування за Киличдароглу.

Тим часом опитування Metropoll також показало, що можливий другий тур: Киличдароглу отримав 49,1%, а Ердоган – 46,9%. У другому турі Киличдароглу перемагає з результатом 51,3%.

“Немає жодних сумнівів у тому, що Ердоган стикається з більшістю, яка хоче змін. Зокрема, і з молоддю, – сказала Аслі Айдинтасбас, наукова співробітниця Брукінгського інституту. 

Компанія Konda провела особисті інтерв'ю з 3480 людьми у 35 провінційних центрах. Опитування має похибку 2,2% за рівня достовірності 99%.

Нагадаємо,  7 травня на велелюдному мітингу виборчої кампанії у Стамбулі чинний президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган грубо обізвав свого головного опонента на виборах, соціал-демократа Кемаля Киличдароглу. 

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *