Вибори у Білорусі: спостерігачі фіксують сотні порушень на тлі високої явки

Явка на парламентських виборах у Білорусі становила близько 77%.

У Білорусі у неділю, 17 листопада, відбулися вибори до Палати представників Національних зборів — нижньої палати парламенту країни.

За даними Центральної виборчої комісії, голосування відбулося у всіх 110 округах. Явка виборців, за останніми даними, становила 77,22%. Найвищою була активність виборців у Могильовській області — 82,3%, найнижчою — в Мінську (63,3%). Про це передає Deutsche Welle. Під час дострокового голосування, від 12 до 16 листопада, проголосувало 35,77% виборців.

Протягом дня спостерігачі від опозиції зафіксували 668 порушень, повідомляє сайт кампанії моніторингу за перебігом голосування «Право вибору». Понад 40% порушень становить невідповідність кількості тих, хто проголосував, у протоколі комісії та за даними спостерігача. У 30% випадків головою дільничної комісії не було забезпечено належного зберігання скриньки дострокового голосування.

На виборах громадяни країни мали обрати за мажоритарною системою 110 депутатів нижньої палати парламенту з 513 кандидатів від 12 партій і кількох громадських рухів.

Попередні результати виборів, як очікується, будуть оголошені в ніч проти 18 листопада.

Чимало кандидатів балотувалися від Ліберально-демократичної партії, яку вважають провладною, — 98. Ще 47 йшли від опозиційної Об'єднаної громадянської партії і 40 — від провладної Республіканської партії праці і справедливості (РПТС). Утім, раніше у складі парламенту зі 110 депутатів тільки 16 представляли партії, а інші 94 були безпартійними.

Під час передвиборчої кампанії багатьом незалежним і відомим кандидатам було відмовлено в реєстрації. Ще частина опозиційних кандидатів втратили реєстрацію через порушення під час агітаційної кампанії.

Раніше президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що «не триматиметься за крісло» і анонсував участь у виборах. Провести голосування за главу держави він хоче влітку 2020 року.

Відео

Володимир Зеленський зустрівся з президентом Білорусі: про що говорили

Фаєри, звільнення журналіста та навіть пропозиція провести Олімпіаду. Такою була перша зустріч Олександра Лукашенко і Володимира Зеленського. На форумі регіонів України та Білорусі у Житомирі два президенти поспілкувалися тет-а-тет, багато жартували на публіку та говорили про відкриті кордони між країнами.  

 

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *