Велика Британія офіційно перестала бути членом ЄС.
Одразу після виходу Великої Британії із Євросоюзу прем’єр-міністр цієї країни Борис Джонсон звернувся до співвітчизників.
“Сьогодні вночі ми покинули ЄС – надзвичайний переломний момент у житті цієї країни. Давайте разом зберемося, щоб максимально використати всі можливості, які принесе Brexit – і розкриємо потенціал всієї Великої Британії”, – написав Джонсон у Twitter.
Tonight we have left the EU – an extraordinary turning point in the life of this country. Let us come together now to make the most of all the opportunities Brexit will bring – and let’s unleash the potential of the whole UK.
— Boris Johnson (@BorisJohnson) January 31, 2020
Tonight we are leaving the European Union. pic.twitter.com/zZBsrf4BLe
— Boris Johnson (@BorisJohnson) January 31, 2020
WATCH LIVE: We are counting down to leaving the EU ahead of our departure at 11pm https://t.co/xgV5BrtLQS
— UK Prime Minister (@10DowningStreet) January 31, 2020
Нагадаємо, Велика Британія офіційно перестала бути членом Європейського союзу опівночі за центральноєвропейським часом. У Лондоні на цей момент була 23 година 31 січня 2020 року, а в Києві – перша година ночі 1 лютого.
До кінця 2020 року між ЄС та Британією діятиме перехідний період. У цей час сторони мають домовитися про подальші основні принципи співпраці та вирішити спірні моменти. На цей період британці фактично лишатимуться в усіх економічних та митних союзах ЄС, однак не матимуть впливу на жодні рішення Європейського союзу.
Після завершення перехідного періоду Британія матиме змогу вести самостійну внутрішню та зовнішню політику, укладати торговельні та інші угоди. До цього британці йшли 4 роки, проголосувавши за вихід з ЄС ще влітку 2016 року.
Детальніше про історію виходу Британії із ЄС, принципи перехідного періоду, а також чого чекати Україні від Brexit читайте за посиланням.