Вакцина AstraZeneca може призвести до тромбозу, – EMA

Комітет з безпеки Європейського агентства з лікарських засобів (EMA) виявив можливий зв’язок між вакциною AstraZeneca і рідкісними випадками утворення тромбів у вакцинованих. У той же час користь від вакцини поки перевищує ризики.

Про це йдеться в повідомленні на сайті EMA.

Повідомляється, що утворення тромбів має бути внесено до списку рідкісних побічних ефектів Vaxzevria (вакцини компанії AstraZeneca). EMA попереджає медиків та інших вакцинованих про можливість дуже рідкісних випадків утворення тромбів протягом двох тижнів після щеплення.

На сьогодні більшість випадків тромбозу у Європі відбулося у жінок віком до 60 років протягом двох тижнів після вакцинації. Однак наявних даних недостатньо для виділення конкретних груп ризику.

У EMA відзначили, що тромби після вакцини AstraZeneca утворюються у венах головного мозку та черевної порожнини, а також в артеріях. У той же час переваги вакцини в попередженні COVID-19 превалюють над ризиками побічних ефектів.

Утворенню тромбів поки пояснюється імунною відповіддю, яка іноді спостерігається у пацієнтів, які отримували гепарин – препарат для лікування і профілактики тромбозу.

Після вакцинації препаратом AstraZeneca треба негайно звернутися за медичною допомогою при наявності таких симптомів:

задишка
біль у грудях
набряк ноги
постійний біль у животі
неврологічні симптоми, такі як сильні і постійні головні болі або помутніння зору
плями крові під шкірою за межами місця уколу
Нагадаємо, інформація про зв’язок вакцини AstraZeneca з випадками тромбозу з’явилася напередодні, але Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що поки немає конкретних доказів.

Раніше повідомлялося, що тільки в Британії виявили 30 випадків тромбозу після застосування AstraZeneca. Також випадки, у тому числі летальні, були зафіксовані і в інших країнах, деякі країни Європи призупинили вакцинацію цим препаратом.

Коронавірус

Источник: www.day.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *