В Росії у Норильська нафтою залило дорогу, поля і річки: що відомо про масштабну НС і що каже Путін

Масштабна НС та обурення Путіна: у Росії біля Норильська нафтою залило дорогу, поля і річки

Повністю видалити протоки пального розраховують протягом 14 днів.

Загальна площа забруднення нафтопродуктами в результаті аварії на ТЕЦ у Норильську Краснодарського краю Росії, де був введений режим надзвичайної ситуації, склала 180 тис. кв метрів.

Про це у четвер, 4 червня, повідомляє пресслужба місцевої прокуратури.

“Станом на 02.06.2020 площа забруднення нафтопродуктами від промислового майданчика до ділянки ріки Амбарна, де встановлені пояси з загороджувальних бонів (пристрій з непромокального матеріалу дозволяє стримувати поширення плями нафтопродуктів з поверхні водного об'єкту), склала 180 тис. м²”, – йдеться в повідомленні.

Близько 21 тис. куб. м. пально-мастильних матеріалів розлилося на проїжджу частину технологічної дороги, далі – в струмок Далдикан, що впадає в річку Далдикан. Розлив палива може досягти річки Амбарна, оз. П'ясино, Карської затоки. Такі дані МНС Росії.

Що вже зроблено

Станом на 4 червня фахівці зібрали близько 1,5 тис. кубометрів забрудненого ґрунту і понад 300 тонн палива. Про це повідомляє пресслужба компанії “Норильский никель”.

“Станом на 4 червня в районі ТЕЦ-3 вивезено 1 450 тис. куб. м забрудненого ґрунту і відкачано 201 тонна дизельного палива. Фахівцями Північного філії “Морської рятувальної служби” з поверхні річки Амбарна зібрано 137 тонн дизельного палива”, – йдеться в повідомленні.

Також, за даними компанії, на річці Амбарній виставлено сім ліній бонових загороджень для зупинки поширення пального по водній системі річок Дандикан, Амбарна і озера П'ясино.

Для участі в роботах з очищення забруднень в Норильськ прибуло угруповання МНС у кількості 100 чоловік і 20 тонн вантажу.

Прогнози щодо ліквідації наслідків

Компанія розраховує протягом 14 днів повністю видалити протоки пального на водних об'єктах Таймиру, що утворилися після  аварія, яка трапилася 29 травня. Про це заявив перший віцепрезидент ПАТ “Норильский никель” Сергій Дяченко, передає “Интерфакс”.

“Повністю локалізувати ситуацію і видалити протоки дизпалива з цього водного об'єкту ми зможемо. При наявності ємностей і розгортання додаткового обладнання вони [морські експерти] називали нам цифру 14 днів – за умови, що вітер буде трохи сприяти, зганяючи до бонів цю масляну пляму. Але в будь-якому разі – ситуація під контролем. Ми знайшли, як це все секціонувати, і кількома бригадами будемо збирати з води цю масляну пляму”, – заявив він.

Заражений ґрунт компанія збирається вивозити на тимчасові майданчики, потім рекультивувати, додав Дяченко.

“В цілому ми очікуємо отримати ємності на 16 тисяч тонн, вони будуть розосереджені по місцях виловлювання нафтопродуктів, в них паливо-водяна суміш буде законсервована, і далі будуть знайдені способи, яким чином ми ці ємності будемо евакуювати з майданчика”, – сказав Дяченко.

На місці НС працює оперативна група МНС Росії, яка оснащена безпілотними авіаційними системами для моніторингу розвитку ситуації. На основі отриманих даних фахівці проводять розрахунки, будують ортофотоплани і моделі розвитку обстановки, повідомляє пресслужба відомства.

Реакція Путіна

3 червня президент Росії Володимир Путін провів нараду щодо вжитих заходів із ліквідації розливу дизельного палива в Красноярському краї.

Президента обурила відсутність у доповіді губернатора краю Олександра Усса переліку конкретних заходів, вжитих для ліквідації наслідків аварії і те, що місцева влада дізналися про аварію тільки через два дні, повідомляє адміністрація президента РФ.

“Що значить доповідь закінчено? Робити-то що? Ви ж губернатор. Губернатор говорить про те, що дізналися лише через два дні. Мені і міністр Зиничев (міністр РФ у справах цивільної оборони, надзвичайних ситуацій і ліквідації наслідків стихійних лих, – ред.) теж доповідав про те, що і МНС не було поінформоване про те, що відбувається. За вашою оцінкою, що сталося і чому органи влади дізналися про це лише через два дні? Ми що, будемо дізнаватися про надзвичайні ситуації з соціальних мереж, чи що? У вас там все в порядку зі здоров'ям?”, – цитує Путіна пресслужба.

Також він доручив правоохоронним органам розібратися і дати правову оцінку всім діям посадових осіб.

На нараді Путін підтримав пропозицію глави МНС Росії Євгенія Зиничева ввести у зв'язку з аварією режим надзвичайної ситуації федерального характеру.

“Перше, що потрібно зробити, з урахуванням масштабу події, потрібно визнати ситуацію НС федерального характеру. Це нам дозволить залучати до ліквідації сили і засоби федеральних органів влади”, – сказав Зиничев.

Раніше режим НС міжмуніципального рівня був введений у Таймирському Долгано-Ненецькому районі та місті Норильськ 1 червня.

Кого звинувачує слідство

Суд у Норильську заарештував начальника цеху норильської ТЕЦ-3 В'ячеслава Старостіна. Про це повідомила пресслужба крайового суду.

Слідство звинувачує Старостіна у злочині за ст. 246 КК РФ (порушення правил охорони довкілля при виробництві робіт), а саме – в недбалості за несвоєчасне інформування про НП (розливі нафтопродуктів після аварії на норильській ТЕЦ-3).

“Суд, розглянувши матеріали справи, ухвалив рішення обрати запобіжний захід начальникові цеху норильської ТЕЦ-3 В'ячеславу Старостіну – утримання під вартою строком на 1 місяць 30 діб по 31 липня 2020 року. У зв'язку із несвоєчасним інформуванням про надзвичайну ситуацію порушено кримінальну справу за ч. 1 ст. 293 КК РФ (недбалість)”, – йдеться в повідомленні пресслужби, що надійшло до “Интерфаксу”.

Нагадаємо, що попередньою причиною розливу називають просідання фундаменту і відрив дна ємності з паливом. Місцева влада оцінює збитки в десятки мільярдів російських рублів. За словами віцепрем'єра уряду Красноярського краю Анатолія Цикалова, збитки від інциденту могли бути меншими, якби місцева влада своєчасно проінформувала про витік.

Приєднуйтесь також до tsn.ua у Google News.

Стежте за останніми новинами!

Приєднатись

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *