В МЗС Канади назвали дату початку роботи слідчої групи у справі збиття літака МАУ – новини світу

Представники Канади вже вирушили до Ірану.

Група швидкого реагування (SRDT) до 14 січня збереться в Ірані, аби розпочати розслідування збиття літака МАУ під Тегераном.

Про це повідомляє міністр закордонних справ Канади Франсуа-Філіп Шампань у Twitter.

За словами міністра, перші троє членів SRDT вже отримали іранські візи та вирушили до місця події.

“Станом на цей ранок візи були видані шести іншим членам групи, які в даний час перебуває в Анкарі, а також двом експертам з Ради з безпеки на транспорті. Завтра вони вирушать до Ірану… Останній член SRDT прибуде до Анкари завтра, і ми очікуємо, що його віза буде швидко надана… Група швидкого реагування на місці повністю збереться для своєї найважливішої роботи до 14 січня”, – написав він.

Update on #PS752.

Summary: More visas being issued by Iran today. We expect the Standing Rapid Deployment Team (SRDT) to be fully in place to do their important work by January 14.

— François-Philippe Champagne (FPC) (@FP_Champagne) January 12, 2020

Нагадаємо, вранці 8 січня у столиці Ірану Тегерані розбився український пасажирський літак авіакомпанії МАУ, який виконував рейс “Тегеран-Київ”. На борту перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, ніхто не вижив. Увесь екіпаж, а також два пасажири були громадянами України. Відомо, що на рейс зареєструвалося 169 пасажирів, втім, двоє людей так і не сіли на борт літака. Наступного дня до Ірану вирушив борт авіації ЗСУ із 45 фахівцями різних галузей, які були залучені до з’ясування обставин катастрофи літака авіакомпанії МАУ. На час встановлення обставин авікатастрофи всі українські авіакомпанії тимчасово припинять польоти у повітряному просторі Ірану та Іраку.

Більше про: Авіакатастрофа рейсу PS752 під Тегераном

  • Українські експерти повернуться з Тегерана тільки після завершення всіх процедур – РНБО
  • NYT детально відтворило смертельний рейс літака МАУ в Ірані
  • Україна знала, що літак МАУ було збито, але діяла обережно, щоб не викликати протидію з боку Ірану – WP

Від самого початку іранці заявили про те, що причиною авіакатастрофи стала технічна несправність літака. Однак вже увечері 9 січня одразу кілька провідних американських видань і телеканалів повідомили про те, що Boeing 737-800 “Міжнародних авіаліній України” був помилково збитий Іраном одразу після зльоту з аеропорту Тегерана. З’явилися фото уламків ракет, якими могли збити літак, а також відео моменту трагедії. Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо та прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон із посиланням на дані  розвідок та союзників країн повідомили, що літак був збитий іранською ракетою земля-повітря. Президент США Дональд Трамп назвав катастофу літака “підозрілою”. Глава Білого дому, вважає, що літак міг розбитися не через технічну несправність, а через те, що “хтось на тому боці міг припуститися помилки”. На наступний день докази збиття ракетою знайшли і українські експерти, які працювали на місці події та врешті отримали доступ до передньої частини літака.

Уранці 11 січня Іран офіційно заявив, що ракета “земля-повітря” збила літак МАУ . В офіційній заяві йдеться про те, що трагедія сталася через “людський фактор”. Літак помилково сприйняли за ворожий об’єкт після того, як він повернув у бік військового центру Корпусу вартових Ісламської революції. За кілька годин до катастрофи іранські військові обстріляли дві військові бази США на території Іраку.

Президент Ірану Хасан Роухані назвав трагедію “непрощенною помилкою” і заявив, що країна продовжить розслідування катастрофи українського літака. Своєю чергою лідер України Володимир Зеленський сказав, що Україна чекає від Ірану повного визнання провини у збитті літака МАУ, проведенні розслідування та поверненні тіл загиблих.

Усі головні тексти про те, що передувало авіакатастрофі, як усе сталося, що про це говорили в Ірані, Україна та західних країнах та чому сталася трагедія можна прочитати за посиланням.  

Відео

Іран виплатить компенсації родинам жертв авіакатастрофи збитого літака МАУ

Проте якою буде ця сума, в Ірані поки не уточнюють. А от українські юристи вже заявили, що виплати сім'ям мають провести в два етапи. Спершу спадкоємці загиблих отримають гроші від страхової. А потім винуватець загибелі людей має компенсувати в повному обсязі шкоду і збитки.    

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *