В китайському Ухані майже тисяча людей, які начебто одужали від коронавірусу, знову вважаються хворими

В китайському Ухані майже тисяча людей, які начебто одужали від коронавірусу, знову вважаються хворими

Комісія охорони здоров’я країни каже, що проводить всебічну ревізію статистики.

Сотням коронавірусних пацієнтів у Китаї помилково поставили діагноз “одужав”, про це свідчить нова статистика щодо людей, яких виписали з лікарні. У китайському Ухані було виявлено більше 900 випадків коронавірусу в пацієнтів, які раніше, вважалось, одужали. Про це йдеться у нових звітах Національної комісії з охорони здоров’я Китаю. У п’ятницю кількість тих, кто одужав в Ухані, становила 47 300 людей. Але у понеділок, 20 квітня, ця кількість впала до 46 359 людей, тобто на 941 випадок менше.

Кількість людей, які одужали у всій країні, також знизилась – з 77 944 у п’ятницю до 77 084 у понеділок. А у п’ятницю головний медичний орган країни повідомляв про зростання кількості смертей від COVID-19 в Ухані на 50%, коли ще 1290 померлих було зараховано до офіційної статистики. Збільшення кількості смертей в Ухані стало наслідком “всебічного огляду” даних про пандемію, пояснюють у комісії, про це пише News Week.

В останньому звіті зазначається, що його метою є “запевнити, що інформація про епідемію COVID-19 є відкритою, прозорою та достовірною”, заявляє комісія. Ці додаткові смерті з’явились після збирання інформації, зокрема, про людей, які померли вдома та у в’язницях. Тобто про смерті, які сталися поза лікарнями і не потрапили до офіційної статистики одразу.

Про те, що Китай приховує дані про епідемію коронавірусу, неодноразово заявлялось протягом останніх тижнів, про це заявляли навіть лідери країни. Нещодавно президент США Дональд Трамп висловив впевненість, що кількість смертей в Китаї значно вища, аніж вказано в офіційних звітах.

Нагадаємо, станом на 21 квітня у Китаї загалом від початку епідемії зафіксовано всього близько 83 тисяч випадків, і він, за офіційними, даними, на дев’ятому місці в світі за загальною кількістю випадків. В той час, як у лідера за кількістю коронавірусних хворих – США – випадків майже вдесятеро більше, майже 800 тисяч. На другому місці Іспанія – понад 200 тисяч, на третьому Італія – понад 180 тисяч.

Нагадаємо, 21 квітня материковий Китай повідомив про ще 11 інфікованих COVID-19. Це найнижчий добовий приріст в КНР за місяць. Четверо новоспечених пацієнтів нещодавно прибули з-за кордону.

Відео

Світлі історії темних часів: як китайські медики здійснили мрію 87-річного дідуся

ТСН.Тиждень продовжує розказувати фантастичні історії людей, яких відомими на весь світ зробила саме епідемія. Цього тижня таким став дідусь із Китаю, що був на межі, чахнув щодня, але мав останнє прохання. Яке саме – дивіться у сюжеті.  

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *