В Ізраїлі масові протести – люди вимагають відставки уряду, відео

В Ізраїлі 31 березня розпочалися протести з вимогою відставки уряду та проведення дострокових виборів / Фото: скриншот

В Ізраїлі десятки тисяч людей вийшли на протести.

В Ізраїлі розпочалися чотириденні протести з вимогою відставки уряду. Так, ввечері у неділю, 31 березня, тисячі демонстрантів вийшли на вулиці біля Кнесету (парламенту – ред.) в Єрусалимі. Протестувальники організували біля парламенту наметове містечко і вимагають проведення дострокових виборів.  

Про це пише The Times of Israel.

Організатори протесту закликали прем'єр-міністра Беньяміна Нетаньягу та його уряд піти у відставку, провести дострокові вибори в Ізраїлі, а лідерів країни – погодитися на угоду про звільнення всіх 130 заручників, що утримуються в Газі від моменту атаки ХАМАСу 7 жовтня 2023 року.

Мітинг біля Кнесету був організований коаліцією антиурядових протестних рухів, зокрема “Сили Каплана” і “Брати по зброї”.

Зазначається, що цей мітинг став найбільшою акцією протесту, проведеною від 7 жовтня, коли через війну припинилися багатомісячні демонстрації проти уряду та його спроб реформувати судову систему.

За даними організаторів, в акції взяли участь понад 100 000 людей, ЗМІ повідомляли про десятки тисяч людей.

Багато учасників мітингу в Єрусалимі висловили недовіру до того, що Беньямін Нетаньяху все ще перебуває при владі, і що в країні все ще не відбулися вибори.

“Неймовірно, що цю країну, яка була настільки успішною… веде [цим] шляхом одна людина та її поплічники”, – сказав один з демонстрантів.

“Нам потрібні вибори. Уряд не має довіри громадськості. І [тепер] вони хочуть прийняти закон, який дозволить кожному п’ятому уникати служби в армії”, – сказав інший учасник, маючи на увазі потенційний закон про звільнення від служби в армії для ультраортодоксальної спільноти.

Після того, як основна частина протесту вщухла, деякі учасники рушили блокувати сусіднє шосе Бегін, зокрема розпалили кілька багать на дорозі. Їх звідти видворили співробітники поліції. Інші протестувальники вступили в сутичку з поліцією під час спроби заблокувати в'їзд до Єрусалиму поруч з мостом Аккордс. Щонайменше один протестувальник був заарештований, повідомила поліція.

Під час сутичок поліція застосувала проти протестувальників воду зі смердючим запахом, повідомляють ЗМІ.

З настанням ночі в неділю протестувальники встановили понад 100 наметів біля Кнесету, щоб переночувати на місці подій.

У понеділок, 1 квітня, заплановані заходи за участю колишнього очільника ЦАХАЛу і ексміністра оборони Моше Яалона та активістки лейбористського руху Яя Фінк, а також  вечірній мітинг із виступом колишнього депутата Кнесету і колишнього заступника голови ЦАХАЛу Яіра Голана та членів сімей загиблих 7 жовтня і онука одного із заручників, а також Мерав Свірскі, чиї батьки були вбиті 7 жовтня, а брат Ітай Свірскі був узятий у заручники та вбитий у Газі.

У вівторок на мітингу, зокрема, виступить колишній прем'єр-міністр Ехуд Барак.

Звертаючись до демонстрантів у неділю, лідер опозиції Яір Лапід заявив, що все, що має значення для Нетаньягу – це залишитися на посаді. Він звинуватив прем'єр-міністра в тому, що він більше зосереджується на тому, щоб “зробити своїх партнерів по коаліції щасливими, ніж на допомозі громадянам, які постраждали від війни”.

“Цього тижня вони вивели Кнесет на перерву в розпал війни. Резервісти не отримують перерви. Заручники не отримують перерви. Це їх не цікавить. Кожен, хто сьогодні сидить у цьому уряді, на них лежить відповідальність. Кожен міністр, який не йде у відставку, кожен член Кнесету, який не голосує проти уряду, хто не допомагає нам відправити їх додому, це залежить від них. Ця пляма залишиться на них на все життя”, – сказав Лапід.

У відповідь натовп кричав: “Вибори зараз! Вибори зараз!”

Минулого тижня комітет Кнесету проголосував за схвалення шеститижневої перерви у роботі від 7 квітня до 19 травня.

Нагадаємо, прем'єр-міністра Ізраїлю Беньяміну Нетаньягу мали прооперувати ввечері 31 березня. 

В Ізраїлі протести – люди вимагають відставки уряду

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *