В Іраку ракетами обстріляли чергову військову базу з американцями

Жертв під час атаки не зафіксували.

14 січня в Іраку двома ракетами типу “Катюша” була обстріляна військова база “Аль-Таджі” за 85 кілометрів від Багдада, на якій дислокуються, зокрема, американські військові.

Про це повідомляють агенства Reuters та Anadolu.

В офіційній заяві іракських військових говориться, що жертв під час атаки немає. Про завдані збитки не повідомляється.

Читайте також:

Україна готова до практичної підтримки місії НАТО в Іраку

Хто саме здійснив цей обстріл, поки що невідомо. Видання Anadolu припускає, що атаку могли здійснити шиїтські ополчення, які розміщені в Іраку і які підтримують Іран.

На цій авіабазі розміщені іракські, американські війська, а також  інші іноземні сили з міжнародної коаліції під керівництвом США.

12 січня вісім ракет типу “Катюша” були випущені по авіабазі в Баладі. Там також розміщуються американські військовослужбовці. Тоді були поранені четверо іракських військових.

Нагадаємо, уночі проти 3 січня США влаштували ракетний обстріл неподалік Міжнародного аеропорту Багдаду – внаслідок нього, зокрема, був убитий командир елітного підрозділу “Аль-Кудс” Корпусу вартових ісламської революції Касем Сулеймані.  Після цієї події ситуація на Близькому Сході різко загострилася: в Ірані обіцяють помститися США, влада Іраку засудила операцію, а Держдеп США закликав американців негайно покинути територію Іраку.

Критикують операцію і в США – спікерка Палати представників Конгресу США назвала ракетний удар “невиправданим та провокативним”. Своєю чергою, державний секретар США Майк Помпео заявив, що ліквідація іранського генерала зірвала його “неминучу” атаку і врятувала життя американців. “Ризик нічого не робити був величезний”, – заявив він. Трамп же звинуватив Сулеймані у тисячах смертей і сказав, що його ненавиділи навіть в самому Ірані.

Сулеймані називали одним із найвпливовіших осіб на Близькому Сході. ТСН.ua розповідає, хто він такий, чому його вбивство викликало такий резонанс у світі і як тепер може спалахнути чергова гаряча війна на Близькому Сході. 4 січня постійний представник Ірану при ООН Маджид Тахтім-Раванчі заявив, що Тегеран помститься за вчинене США вбивство генерала Касема Сулеймані. “Безумовно, Іран не закриє на це очі. Буде помста, Іран відповість так, як вважатиме за потрібне. Час і місце такої відповіді буде визначати Іран”, – вказав посол. Водночас, в Ірані також заявили, що більше не дотримуватимуться положень ядерної угоди, яка була досягнута з низкою світових лідерів 2015 року. Йдеться, серед іншого, про збагачення урану, кількість накопиченого збагаченого урану, а також досліджень і розробок у своїй ядерній програмі. 

5 січня парламент Іраку проголосував за резолюцію, яка закликає уряд країни припинити будь-яку іноземну військову присутність. Йдеться, зокрема, і про міжнародну коаліцію на чолі зі США. Дональд Трамп пригрозив Іраку санкціями в “разі ворожості” з боку Багдада – таким чином він відреагував на рішення іракського парламенту щодо виведення військ.

Уночі проти 8 січня Іран розпочав свою “помсту” – здійснив низку ракетних ударів по місцях дислокації американців в Іраку. Зокрема, ракети були направлені в бік авіабази Айн аль-Асад на заході Іраку та інфраструктури поблизу Ербіля, серед якої і американське консульство. За даними США, жоден із американців унаслідок атак не постраждав, однак іранці через свої державні ЗМІ повідомляють про десятки загиблих під час нападу. У МЗС Ірану вже запевнили, що здійснили пропорційну відповідь на убивство генерала Сулеймані. 

Відео

Трамп зробив офіційне звернення до американського народу у зв'язку із обстрілами бази США в Іраку

Президент США заявив, що жоден армієць чи цивільний під час атаки не постраждав. Утім, за скоєне американський очільник обіцяє суворі економічні санкції. Трамп закликав Іран негайно змінити свою дестабілізуючу поведінку в регіоні, закликав НАТО та Європу більше звертати увагу на ситуацію на Близькому Сході.  

 

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *