“Юкрейнгейт”. Україна стала козирем у внутрішньополітичній боротьбі демократів і республіканців США

Демократи наполягають на тому, що Дональд Трамп зловживає владою, розшукуючи компромат на Джо Байдена в Україні.

Весь світ у прямому ефірі стежить за відкритими слуханнями у справі імпічмента Дональда Трампа. Мало хто вірить, що американського президента все-таки вдасться усунути з посади, але демократи, не покладаючи рук, витягають зі свідків все нові і нові подробиці скандалу: щоб не дати президентові шансу переобратися на другий термін, ідеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

Для України – це унікальна ситуація. Про нашу країну, нашу війну з Росією щоденно говорять по всіх американських каналах, силячись правильно вимовляти складні для англомовних прізвища: Луценко, Порошенко, Зеленський, Єрмак…

Логічну послідовність “Україна – війна з Росією – партнер Сполучених Штатів – потрібна допомога” використовують і демократи, і республіканці. Про це говорить кожен свідок за зачиненими дверима і на камери. Ми за шість років не могли домогтися такої суспільної уваги до нашої війни, як американці зробили за нас усього за півтора місяці.

Однак є мінус: тепер кожен знає, що Україна – не тільки країна, що воює. Звучить й інше – Україна корумпована. Мало хто міг уявити, що на весь світ розходитимуться історії про вбивство Каті Гандзюк, справу діамантових прокурорів, акваріумну справу, боротьбу прокуратури з НАБУ, а чого варті свідчення, що в оточенні Юрія Луценка щиро вважали, начебто в американському посольстві стоять мішки з кешем – так і казали про це американцям. Звісно, що всі ці подробиці американцям не надто цікаві. Та загальне враження складається не дуже хороше. Українська корупція здатна завдати шкоди навіть США. Чого вартують слова колишнього посла в Україні Марі Йованович, яка вважає, що особистий юрист Трампа Руді Джуліані разом з колишнім генпрокурором Луценком розгорнули навесні надзвичайно брудну кампанію, через яку високого дипломата відкликали до Штатів. “Мене не дивує, що українці звичні до старих корупційних правил хотіли мене позбавитися. Чим я вражена – це тим, що з ними співпрацювали американці і разом вони домоглися усунення американського посла. Як могла наша система так схибити? Як вийшло, що корумповані інтереси іноземних урядів маніпулюють нашим урядом?”, – повідомила Йованович.

Річ у тім, що і для демократів, і для республіканців, корумпованість України – аргумент у справі імпічмента Дональда Трампа. Як не дивно, але Україна стала козирем у внутрішньополітичній боротьбі для обох непримиренних сторін.

Демократи наполягають на тому, що Дональд Трамп зловживає владою, розшукуючи компромат на Джо Байдена в Україні і тиснучи на президента Володимира Зеленського заморозкою військової допомоги. Республіканці доводять, що жодного тиску на українську владу не було. Просто корупція в Україні змусила Трампа придивитись до виділення грошей уважніше. Та й президент Зеленський не раз повторював, що жодного тиску на нього не було. Та прості глядачі цієї політично драми в прямому ефірі, здається, вже всі висновки зробили.

Читайте також:

Нестикування з офіційним повідомленням. Трамп говорив із Зеленським про "Міс Всесвіт", а не боротьбу з корупцією

“Україна дуже залежна від Сполучених Штатів, я думаю Зеленський сказав те, що повинен був сказати, я б на його місці, мабуть, сказала б те ж саме, адже він не знає, скільки ще залишиться при владі цей президент Сполучених Штатів”, – гадають американці.

Перший і головний висновок, який мусить зробити кожен український політик, який хоче мати право називатися патріотом чи просто розумним політиком: ніколи не наближатися до гігантських і нещадник коліщаток внутрішньої політики Сполучених Штатів. Це точно відчули на собі і Петро Порошенко, і Юрій Луценко, який встряв між двох вогнів по горло. Крім того, лунають імена Арсена Авакова, Сергія Лещенка, Валерія Чалого, Артема Ситника. Щеплення явно отримав тепер і Володимир Зеленський, зрозумівши, що навіть приватна розмова з американський президентом може стати предметом публічного обговорення.

Ну і ще один висновок полягає в тому, що союзники – це не друзі. Саме тому ми замість українсько-американських стосунків переживаємо “Юкрейнгейт” в Америці. І жити в таких обставинах нашій країні доведеться принаймні ще кілька місяців.

Відео

Розпал UkraineGate: як українська корупція стала аргументом у справі імпічменту Трампа

Увесь світ у прямому ефірі стежить за відкритими слуханнями в справі імпічменту Дональда Трампа. Що американського президента все-таки вдасться усунути з посади, мало хто вірить. Але демократи витягають зі свідків дедалі нові подробиці скандалу, аби не дати президентові шансу переобратися на другий термін. Для України це водночас унікальна і загрозлива ситуація. То погіршують чи поліпшують ці слухання відносини США з Україною та які наслідки від цього імпічменту передовсім для нас – дивіться далі.  

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *