Три варіанти. Якою буде школа з 1 вересня

З початку навчального року навчання буде проходити всюди офлайн, але в Україні поширюються більш активні й агресивні штами коронавірусу, які можуть змінити ситуацію.

 

Карантин в Україні продовжують до кінця осені, але всі школи 1 вересня почнуть роботу в звичайному режимі, без змішаного і дистанційного варіантів навчання. Про це заявив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, зазначивши, що в Україні поширюються більш активні й агресивні штами коронавірусу. Корреспондент.net розповідає, як працюватимуть школи.

 

Песимістичний, оптимальний і помірний сценарії навчання в школах

 

Навчальний рік у школярів, який розпочнеться 1 вересня, буде проходити в повноформатному режимі, без змішаного і дистанційного варіантів навчання. Про це міністр освіти і науки Сергій Шкарлет заявив 10 серпня в ефірі телеканалу 1+1.

 

“Зараз поширюються нові штами, більш активні й агресивні. Але на початку навчального року ми розглядаємо ситуацію, коли ще тепло, коли ще немає супутніх сезонних захворювань, тому в школу ми підемо в повноформатному режимі”, – розповів міністр.

 

Також він нагадав, що загальна епідеміологічна ситуація залежить від темпів вакцинації, й оскільки переважна кількість самих школярів, їхніх батьків та вчителів сподіваються на офлайн-режим, дорослим необхідно виявляти в цьому питанні свідомість.

 

Тижнем раніше Шкарлет повідомив, що Міносвіти не планує у 2021 році повертатися до дистанційного навчання. “Станом на зараз, в принципі, перспектив немає”, – сказав він, відповідаючи на запитання про можливість дистанційної освіти.

 

При цьому міністр зазначив, що плани міністерства може змінити ситуація з поширенням штаму коронавірусу Дельта. “Тому ймовірність завжди є, в будь-якому випадку”, – сказав він.

 

Глава Міносвіти додав, що він разом з міністром охорони здоров’я Віктором Ляшком розглядав три сценарії навчання в українських школах у цьому році.

 

Перший, якщо Україна продовжить залишатися в зеленій зоні адаптивного карантину, передбачає звичайний режим повноформатного навчання без будь-яких змін. Водночас і педагогічні ради та вчителі можуть проводити додаткові заняття, зокрема, у форматі Всеукраїнської школи онлайн.

 

Другий сценарій, за якого країна знаходиться в жовтій, помаранчевій або червоній зоні адаптивного карантину і в школі буде не менш ніж 80 відсотків вакцинованих педагогів, навчання буде проходити в дистанційному або змішаному режимі.

 

Щодо третього сценарію Шкарлет інформації не надав.

 

Раніше Ляшко заявив, що три сценарії – це песимістичний, оптимальний і помірний. Він зазначив, що в Міністерстві охорони здоров’я їх розраховували не за спалахами, а за завантаженістю системи охорони здоров’я.

 

“Тому ми повинні підготуватися навіть до песимістичного сценарію”, – сказав Ляшко, зазначивши, що не варто чекати спалаху коронавірусу, а краще заздалегідь підготуватися до нього і вакцинуватися.

 

Як повідомив Шкарлет, на цей момент темпи вакцинації від коронавірусу серед працівників сфери освіти є вкрай низькими – за останніми даними, імунізацію пройшли 35 відсотків вчителів. Однак ситуація радикально відрізняється від області до області.

 

“У нас сьогодні, наприклад, у Київській області 90 відсотків вакциновано. Дошкільна освіта, середні заклади позашкільної – 31 відсоток вже вакциновано в цілому. Але є заклади, де 90 відсотків вакциновані, є заклади, де 70 відсотків, є заклади, де сім відсотків вакциновані”, – розповів Шкарлет.

 

Він наголосив, що сфера освіти дуже контактна і навіть якщо діти, можливо, хворіють менше, вони все одно є потенційними переносниками вірусу.

 

Діти повинні пройти медогляд

 

В Україні школярі повинні проходити обов’язкові щорічні медогляди. Таке обстеження необхідно пройти до 1 вересня для своєчасного виявлення порушень здоров’я дитини і визначення допустимих для неї фізичних навантажень.

 

Рішення про введення обов’язкових профоглядів було прийняте Міністерством охорони здоров’я після низки випадків загибелі школярів під час уроків фізкультури. Нещасні випадки були пов’язані з досить слабким фізичним здоров’ям підлітків.

 

Існують певні норми перевірки стану здоров’я дитини для виявлення у неї відхилень або патологій. Тому, щоб отримати довідку №086-1/0, школярі повинні обов’язково пройти обстеження у таких лікарів:

  • оториноларинголог – оглядає порожнину носа, носоглотку і вуха, зовнішньо-слуховий прохід, барабанні перетинки, глоткові мигдалини і голосові зв’язки;
  • офтальмолог – перевіряє зорові характеристики, очне дно і внутрішньоочний тиск;
  • хірург – перевіряє розташування яєчок (у хлопчиків), наявність / відсутність пахової грижі, сколіозу, плоскостопості у дітей обох статей;
  • невропатолог – оцінює стан зорового апарату і функції черепно-мозкових нервів.

 

Діти, які перебувають на диспансерному обліку у вузькопрофільного лікаря (гастроентеролога, ендокринолога, кардіолога та інших), додатково проходять огляд й у нього.

 

Також потрібно здати аналіз крові на гемоглобін. Після всіх обстежень довідку видає педіатр або сімейний лікар.

 

 

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *