Основу раціону багатьох венесуельців складають бульби і бобові.
У Венесуелі через економічну кризу, інфляцію та політичну нестабільність один із трьох мешканців країни не може забезпечити мінімальні потреби в харчуванні.
Про це повідомляє Associated Press з посиланням на дослідження (загальнонаціональне опитування 8 375 венесуельців) Всесвітньої продовольчої програми ООН.
Згідно з цим дослідженням, яке було опубліковано 23 лютого, близько 9,3 млн осіб – приблизно третина населення Венесуели відчувають помірну або серйозну нестачу харчових продуктів.
Дослідження описує продовольчу кризу як загальнонаціональну проблему. Навіть у процвітаючих регіонах країни кожен п’ятий венесуелець стикається з браком їжі.
Опитування показало, що 74% сімей зменшили різноманітність та якість їжі, яку вони їдять. 60% опитаних скоротили порції, 33% заявили, що отримували їжу як оплату праці, 20% повідомили про продаж сімейного майна для задоволення основних потреб.
7 з 10 венесуельців повідомили, що їжу завжди можна знайти, але сказали, що її важко придбати через високі ціни. 37% повідомили, що втратили роботу або бізнес внаслідок економічної кризи в Венесуелі.
Нагадаємо, у Венесуелі триває гуманітарна криза, що супроводжується гіперінфляцією, яка зі свого боку призвела до політичної кризи.
У січні 2019 року глава парламенту Хуан Гуайдо, який представляє опозицію, оголосив себе тимчасовим президентом. Близько півсотні держав, серед яких і Німеччина, визнали його в цій ролі. Водночас глава Венесуели Ніколас Мадуро користується підтримкою армії і силових структур, його легітимність, зокрема, визнають Росія, Китай і Куба.