Сутички на кордоні Азербайджану і Вірменії: ЄС закликав боротися з коронавірусом, а не між собою

Обстріли між Азербайджаном і Вірменією тривають: кількість жертв зросла, а ЄС закликав до перемир'я

Кількість жертв у збройних сутичках зросла до чотирьох.

Між військовими Азербайджану та Вірменії тривають бойові дії в районі Нагірного Карабаху, які почалися 12 липня. Євросоюз закликав країни боротися не між собою, а з пандемією коронавірусу.

Заяву оприлюднив представник ЄС з питань зовнішньої політики та безпеки.

“ЄС закликає сторони неухильно дотримуватися режиму припинення вогню, спрямовувати енергію і ресурси на боротьбу з пандемією коронавірусу, відновити предметні переговори під егідою співголів Мінської групи ОБСЄ і підготувати своє населення до миру”, – йдеться у повідомленні. Брюсель має на меті відправити моніторингову місію ОБСЄ у Нагірний Карабах, коли цьому сприятимуть умови. 

Читайте також:

Загиблому на Донбасі Тарасу Матвіїву президент посмертно присвоїв звання Герой України

В результаті обстрілів загинуло вже четверо азербайджанських військових, повідомляють у Міноборони країни.

Вірменська сторона повідомляє про двох поранених поліцейських та трьох військових, які зазнали травм, жертв немає. 

Обстріли, які почалися опівдні 12 липня, відбувалися також вночі і, за заявами оборонних відомств обох держав, продовжуються сьогодні, 13 липня. Єреван заявляє, що азербайджанська сторона обстрілює їхні позиції із періодичністю в 15-20 хвилин.

Президент Азербайджану Ільхам Алієв виступив із заявою про те, що “Азербайджан ніколи не змириться з окупацією Нагірного Карабаху і зробить усе можливе, щоб відновити свою територіальну цілісність”. За його словами, країна “помстилася за своїх загиблих військовослужбовців, не давши вірменам продертися на свою територію”. Усі спроби вірменської сторони провалилися”, заявив Алієв.

З'явилося відео з нічних обстрілів азербайджанськими військовими опорного пункту вірмен. Відео удару зняли з безпілотника і опублікували на сайті Міноборони Азербайджану. 

Нагадаємо, між вірменами та азербайджанцями існує давній етнічний конфлікт, який згодом переріс у війну за контроль над Нагірним Карабахом. У лютому 1988 року регіон заявив про вихід з Азербайджанської РСР.

Азербайджан намагався повернути регіон, але протягом воєнного конфлікту з вірменами 1992-1994 років втратив контроль над Нагірним Карабахом та семи районами, прилеглими до нього. Військові сутички між країнами не припинилися і після оголошення перемир'я. Наразі проголошена у вересні 1991 року Нагірно-Карабаська Республіка залишається невизнаною державою.

Приєднуйтесь також до tsn.ua у Google News.

Стежте за останніми новинами!

Приєднатись

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *